Klacht: Opgelicht door capabel onderwijs

gina2006 op 21 januari 2025 over Capabel Onderwijs in de categorie Universiteiten & Hogescholen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten

Mijn Klacht:

Ik doe de opleiding Sociaal work en ik leer altijd heel makkelijk heb altijd goede cijfers
Heb hiervoor de opleiding persoonlijk begeleider maatschappelijk zorg gedaan en had hele hoge cijfers via ROC Mondriaan.
Ben nu over gegaan omdat ik het versneld wou doen.
Alleen krijg ik les maar de leraar is nooit aanwezig en geeft stof die helemaal niet in de toetsen voor komt.
En als je dan je toets hebt gedaan krijgt iedereen een onvoldoende maar je mag niet je toets inzien.
En elke x als je het niet haalt moet je weer betalen!
Er zijn daar leerlingen die nooit komen maar het wel halen omdat die geld betalen om te slagen.
Ik heb nu juridische hulp ingeschakeld en laat het er niet bij zitten.
Want ik geloof niet dat ik mijn toetsen onvoldoende heb gemaakt.

Gewenste Oplossing:

Dat ik niks meer hoef te betalen en dat alles nu klaar is. Ik ga een andere school zoeken die wel goed les geeft en waar ik wel mijn toetsen kan inzien.

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 maand geleden - Ik heb een email gestuurd naar Capabel Onderwijs over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 maand geleden - Deze klacht is zojuist door Capabel Onderwijs in behandeling genomen

Capabel Onderwijs

Heeft op 05 maart 2025 om 15:19 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte mevrouw Smit,

Op 5 maart 2025 heeft de klachtencommissie u onderstaande afhandelingsbrief gestuurd per e-mail.

Geachte mevrouw Smit,

Op 21 januari 2025 heeft u een klacht op klacht.nl geplaatst. Uw klacht betreft uw gevoel dat u bent opgelicht door Capabel Onderwijs.

De klachtencommissie heeft uw klacht onderzocht en afgehandeld. De conclusie van dit onderzoek vindt u hieronder.

Uw klacht acht de klachtencommissie als een deels gegronde klacht.

U stelt dat u een toets niet mag inzien. Er is geen recht op inzage op formatieve toetsen (voortgangstoetsen). Voor officiƫle toetsen, examens is er een examenreglement en daar is inzagerecht voor. Formatieve toetsen worden wel nabesproken in de klas. En uw docent heeft in dit geval u ook heel specifieke feedback gestuurd. Ook is de docent zeker wel aanwezig, uw opmerking dat zij nooit aanwezig is, klopt niet. Het lesprogramma sluit aan, inclusief de beschikbare boeken om de toetsen te kunnen halen. De toetsmatrijzen worden ook besproken in de klas. U bent in staat gesteld te leren en de toets te halen, veel andere studenten halen deze toets wel (soms na een herkansing) uit zowel uw klas als andere klassen, dus het is ook zeker haalbaar.

Naar aanleiding van uw klacht heeft de vestigingsmanager contact gehad met u, de docent en de klas. De vestigingsmanager heeft met de docent gesproken over de structuur in de les, en de onrust in de klas o.a. veroorzaakt door andere studenten. Daar zijn afspraken over gemaakt. We hadden u graag in opleiding gehouden en verder met u gekeken naar andere mogelijkheden. Bijvoorbeeld een kosteloze herkansing voor een toets had de vestigingsmanager ook willen geven en ze heeft aangeboden verder in gesprek te gaan met u, om te kijken naar oplossingen die u verder kunnen helpen en ze heeft aangegeven dat ze al actie heeft ondernomen in de groep en met de docent. U bent echter gestopt, dus dat pad kunnen we niet meer voortzetten. De afdeling annuleringen heeft al aangegeven welke kosten na annulering voor u van toepassing zijn; te weten het redelijk loon bestaande uit het inschrijfgeld plus de opstartkosten (10% van het jaarbedrag aan studiegeld), de kosten voor de leermiddelen en het online boekenpakket plus onderwijskosten ter hoogte van het studiegeld van 6 maandtermijnen (2 blokken, u bent gestopt in het tweede blok).

Wij verwachten hiermee uw klacht afgehandeld te hebben.

Met vriendelijke groet,

Klachtencommissie
Capabel Onderwijs

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 week geleden - We hebben bericht ontvangen dat Capabel Onderwijs een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Alle klachten die gemeld zijn door gina2006