Klacht: Canaldigitaal schakelt onterecht incassobureau Lindorff en vraagt 40 Euro extra

hicran op 19 november 2013 over Canaldigitaal in de categorie Alles-in-1, Digitale TV

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Canaldigitaal has resolved this complaint
Klacht opgelost op 26 november 2013
Reactie van het bedrijf:

Beste, Zoals wij u tevens hebben geinformeerd op 20-11-2013: 'U geeft aan nooit een HD-pakket te hebben afgesloten maar dat u hier nog wel aanmaningen voor heeft ontvangen. U heeft inderdaad nooit een HD-pakket afgesloten. U bent enkel en alleen...

Categorie Alles-in-1
Status Opgelost
Datum 19 november 2013

Een klant van Canaldigitaal heeft een klacht ingediend over onterecht incassokosten van 40 euro door het incassobureau Lindorff. De klant had in 2001 een abonnement afgesloten, maar besloot in 2012 geen HD-abonnement aan te vragen en dacht dat zijn abonnement daardoor beëindigd was. In april 2013 ontdekte de klant dat er toch kosten van zijn rekening werden afgeschreven.

Mijn Klacht:

Op 6-5-2001 heb ik een abonnement Set Top Pakket van Canaldigitaal afgesloten. Het betrof een abonnement met Irdeto-kaart .
Ergens in 2012, kreeg ik een formulier van Canaldigitaal om een hd-pakket te kiezen. Ik zag dat ik voor het abonnement een andere ontvanger en een andere kaart moest aanschaffen. Ik zag dat het een dure pakket was. Ik heb toen besloten geen HD- abonnement te nemen en vulde het formulier niet in en stuurde ook niet in. Dus ik heb geen HD-abonnement aangevraagd. Ik dacht dat daarmee mijn abonnement ook beëindigd was.
Ergens in augustus/september 2012 kreeg ik geen ontvangst meer via mijn satellietontvanger. Toen dacht ik ook dat mijn abonnement beëindigd was en dat ik niets meer zou horen van Canaldigitaal.
Op 29 april 2013 zag ik dat van mijn bankrekening een bedrag van 75.00 Euro automatisch was afgeboekt door Canaldigitaal, terwijl ik maanden geen beeld had. Hierop heb ik op 3-05-2013 mijn geld terug geboekt. Ik wilde geen HD-abonnement.
Toen kreeg ik een brief van Canaldigitaal met de mededeling dat ik 75.00 Euro moest betalen voor HD-abonnement.
Toen hebben wij gebeld en verteld dat wij geen beeld meer hadden en dat wij niet HD-abonnement aangevraagd hadden. Toen zeiden ze dat wij het bedrag toch eerste moesten betalen en daarna zou een verrekening plaats vinden. Daar had ik geen vertrouwen in. Waarom zou ik dan betalen voor een abonnement die ik niet aangevraagd heb.
Op 22-05-2013 heb ik een email gestuurd en het abonnement opgezegd.
Op 23-05-2013 kreeg ik een email dat het opzeggen per email bij Canaldigitaal niet mogelijk was en toen moesten wij een brief schrijven voor het opzeggen van mijn abonnement.
Ik had een irdeto-abonnement en geen hd-abonnement. Ik heb geen kaart besteld en geen apparatuur besteld. Toch gaat Canaldigitaal mij als hd-klant benaderen en hd kosten rekenen.
Op 28-05-2013 heb ik per brief het abonnement opgezegd.
Op 5-6-2013 kreeg ik een brief dat mijn pakket was aangepast.
Op 05-06-2013 stuurde ik een email met de mededeling dat ik geen aanpassing van mijn abonnement vroeg en dat ik mijn abonnement wilde beëindigen. Ik heb Canaldigitaal EXPLICIET gevraagd mij schriftelijk of via email te laten weten wat ik nog moest betalen.
Op 07-06-2013 heb ik weer een email ontvangen en daarin stond nog niet vermeld wat ik nog moest betalen.
Op 07-06-2013 heb ik weer een email gestuurd met de vraag ‘wat ik moest betalen’.
In de email van Canaaldigitaal staat:” Uit onze gegevens blijkt dat deze wijziging ingaat per 30-06-2013. Dan zult u dus niet meer betalen voor uw abonnement, noch de betaalde kanalen kunnen bekijken.”
Op 16-06-2013 heb ik weer een email gestuurd met de mededeling: “Uw bericht is nog niet duidelijk voor mij. Kunt u mij een brief of e-mail sturen waarin u aangeeft wat ik moet betalen?”
Op 17-06-2013 volgende antwoord ontvangen:” Uw abonnement wordt bij ons opgezegd. Echter blijven alle smartcards, ook zonder betalend pakket, geschikt voor alle vrij te ontvangen zenders en NED 1 2 3. Dit geldt ook voor uw smartcard na de opzegging. Het Standaard NL pakket, is de beschrijving voor een smartcard dat opgezegd is, maar nog wel functioneert voor de hierboven genoemde zenders. Hier wordt uiteraard geen geld voor in rekening gebracht. Dit is enkel de status van de smartcard naar geschiktheid.”
Toen dacht ik dat alles rond was en dat ik geen rekening bij Canaldigitaal open had. Ik dacht dat ik met een gerust hart op vakantie kon.
Toen ik terug kwam van vakantie trof ik een vordering van Canaldigitaal in mijn brievenbus van 12.50. Toen heb ik dat volgende dag onmiddellijk betaald. Ik kreeg een paar dagen later een incasso brief van Lindorff met 40 Euro extra. Toen heb een klacht met bij behorende emails naar Lindorff en Canaaldigitaal gestuurd. Zij beweren dat zij gelijk hebben dat ik mijn rekening op hun site kon zien. Ik heb geen affiniteit voor internet, computers en emails. Mijn broer schrijft mijn emails en brieven. Ik zou niet weten hoe ik mijn rekening online in kon zien. Daarom heeft hij expliciet gevraagd via email openstaande bedrag gevraagd, zodat ik voor mijn vakantie kon betalen.
Ondanks mijn herhaaldelijk verzoek om mij duidelijk een rekening te presenteren, heeft Canaldigitaal mij via email verkeerd voorgelicht door te zeggen dat ik niets hoeft te betalen. Ik heb hun toch 12.50 betaald. Ik vind het onterecht dat zij van mij nog met 40 euro incasso opzadelen. Dit zijn geen manieren in een beschaafde samenleving. Vooral als de mensen op vakantie zijn. Ondanks de vraag twee keer in mijn email, mij te vermelden wat ik moest betalen.

(Des gevraagd stuur ik U email verkeer en briefwisseling met Canaaldigitaal en Lindorff)

Gewenste Oplossing:

Als door Canaldigitaal ingeschakelde incassobureau Lindorff mij niet voortdurend bombardeer met onterecht gevraagde 40 euro incassokosten.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Canaldigitaal over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Canaldigitaal in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Canaldigitaal een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Canaldigitaal

Heeft op 26 november 2013 om 15:14 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste,

Zoals wij u tevens hebben geinformeerd op 20-11-2013:
'U geeft aan nooit een HD-pakket te hebben afgesloten maar dat u hier nog wel aanmaningen voor heeft ontvangen.
U heeft inderdaad nooit een HD-pakket afgesloten. U bent enkel en alleen in het bezit geweest van uw smartcard 40071644187 met het Set Top Box-pakket waarvoor er jaarlijks abonnementsgelden in rekening worden gebracht.
De nota van €75,- van de maand april is dan ook voor het Set Top Box-pakket.
U geeft aan per email meerdere malen te hebben gevraagd om wat het openstaande bedrag is geweest en dat u na ontvangst van een beeindigingsbevestiging er vanuit bent gegaan geen bedragen meer te hoeven betalen.
Wij willen u erop wijzen dat u altijd verantwoordelijk bent voor de betalingen en dat tot het abonnement daadwerkelijk is beeindigd de openstaande abonnementsgelden dienen worden te voldaan.
Tevens hebben wij u hierover per post meerdere betalingsherinneringen toegezonden.
Omdat wij helaas de betaling niet hebben mogen ontvangen hebben wij het dossier uit handen gegeven aan het incassobureau Lindorff.
Vanaf dat moment kunnen wij geen betalingsregeling meer treffen en dient u voor verdere afhandeling contact op te nemen met :
Lindorff Holland B.V.
Postbus 2750
3800 GJ Amersfoort
Klantenservice Lindorff Holland: +31881189939'

Wij hopen u zo voldoende te hebben geinformeerd.

Met vriendelijke groet,
Webcare Team CanalDigitaal

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie