Klacht: Nieuwe incassomail van Call2Call

Johndee op 08 juni 2020 over Call2collect in de categorie Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Call2collect is working on this complaint
šŸ”„ In behandeling
Categorie Incassobureaus
Status In behandeling
Datum 8 juni 2020

Een consument heeft herhaaldelijk een incassomail ontvangen van Call2Collect met betrekking tot een vermeend abonnement bij BeNaughty. De consument stelt nooit een abonnement te hebben afgesloten en kan zich niet inloggen op de website, wat volgens hem aangeeft dat hij geen account heeft. De incassovordering bedraagt in totaal EUR 68,67.

Mijn Klacht:

Opnieuw heb ik een mail gekregen van Call2Call inzake Novalnet AG Zahlungsinstitut (ZAG) betreffende een abonnement op http://www.benaughty.com.
De gegevens:
Omschrijving Datum Bedrag
Factuur 20.0019640.85 08/03/2020 EUR 28,56
Betaald EUR 0,00
Rente tot en met vandaag EUR 0,11
Buitengerechtelijke incassokosten EUR 40,00
Totaal te betalen EUR 68,67

Ik heb nooit een abonnement gehad bij BeNaughty, wel uit nieuwsgierigheid gekeken, maar toen ik zag dat er een abonnement vereist was, heb ik me niet geregistreerd.
Als test heb ik proberen in te loggen op de site, maar mijn mailadres wordt niet herkend. Dat zegt wellicht voldoende.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden wanneer Call2Call stopt met deze frauduleuze mails.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Call2collect over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Call2collect in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door Johndee
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM