Klacht: Interactieve tv abonnement

NicoRooijen op 09 februari 2016 over Caiway in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 9 februari 2016
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer van Rooijen, Ik begrijp dat u graag een tweede Entone wilt ontvangen. Helaas kunnen wij u hierin niet tegemoetkomen, zoals mijn collega's hebben aangegeven is er op dit moment nog geen mogelijkheid om een tweede interactieve tv ontvanger...

Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Caiway
Categorie Alles-in-1
Status Opgelost
Datum 9 februari 2016

Een klant van Caiway heeft een glaspakket aangeschaft met de verwachting interactieve tv op twee toestellen te kunnen gebruiken. Na ontvangst van het pakket bleek echter dat er slechts één interface was meegeleverd, en het was niet mogelijk om een extra interface te huren. De klant heeft besloten het pakket terug te sturen en te wachten op een andere glasvezelaanbieder in de regio.

Mijn Klacht:

Ik heb een glaspakket genomen nadat ik duidelijk gemaakt heb op 2 punten in huis interactieve tv te willen kijken. Het pakket thuis gekregen zat er maar voor 1 toestel een interface in. Gebeld met Caiway en nu blijkt, omdat er in mijn huis coax binnenkomt ik maar 1 interface krijg. Kan er niet eens 1 bij huren.
Ik zal vanavond gelijk het pakket terugsturen en nog maar een jaar wachten tot er een serieuze glasaanbieder in IJsselstein op het glasvezelnet aansluit. Wat een amateurclub zeg. Commerciël een min 5.

Gewenste Oplossing:

Als ze binnen mij 24 bellen en alsnog een extra interface verhuren.

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Caiway in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Caiway een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Caiway

Heeft op 09 februari 2016 om 15:49 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer van Rooijen,

Ik begrijp dat u graag een tweede Entone wilt ontvangen. Helaas kunnen wij u hierin niet tegemoetkomen, zoals mijn collega's hebben aangegeven is er op dit moment nog geen mogelijkheid om een tweede interactieve tv ontvanger te leveren als er een coax aansluiting aanwezig is in de woning.

Ik zie dat u mijn collega's heeft verzocht om de aanmelding ongedaan te maken, mijn collega's zullen dat voor u in orde maken.

Onze excuses voor de onduidelijkheid.

Met vriendelijke groet,

Jeanine
Caiway Webcare Team

NicoRooijen

Heeft op 09 februari 2016 om 20:05 geantwoord

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Het geeft aan dat Caiwat nog steeds niet de markt kan geven wat het wenste. Daarbij zetten ze in hun communicatie naar haar potentiële klanten een verkeerde voorstelling van zaken.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie