Klacht: Voor je het weet heb je gereserveerd

EstherA op 15 oktober 2012 over Bungalow.net in de categorie Reizen Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Bungalow.net has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Reizen Algemeen
Status Open
Datum 15 oktober 2012

Een klant van Bungalow.net heeft onbedoeld een reservering gemaakt binnen enkele seconden, ondanks de intentie om eerst een overzicht van de totale kosten te zien. Na het indienen van een verzoek tot annulering en uitleg van de situatie, kreeg de klant te horen dat het bedrijf in zijn recht staat en dat het normaal is dat klanten zelf de totale kosten moeten berekenen.

Mijn Klacht:

Net als in andere klachten over Bungalow.net, is het ook mij overkomen dat ik binnen een paar seconden onbedoeld gereserveerd had. Ook ik wilde graag eerst een totaal-plaatje zien van alle kosten. Na het stukje over algemene voorwaarden een vink te hebben gegeven (tenslotte weet ik uit ervaring dat je dan pas verder kunt gaan op de site) drukte ik op “Nu boeken” en hoppa: uw reservering is definitief! DIRECT een mailtje gestuurd dat dit een vergissing was, en ook uitgelegd waarom. Volgende dag gebeld, maar nee hoor, zij staan in hun recht. Vinden het volstrekt normaal dat je als klant een rekenmachine er bij moet pakken om je totale kosten uit te rekenen. En dan nog maar te moeten afwachten of je echt alles hebt meegerekend. Elke zich een beetje respecterende site van boekingen e.d., laat een totaalplaatje zien aan de klant, zodat je dan pas kunt beslissen of je wilt boeken of niet. Ik heb geleerd om die verrotte kleine lettertjes maar weer uit en treure te lezen, maar wat belachelijk dat deze mensen hun site zo ondoorzichtig opstellen. Je voelt je echt genept! Bah!
Het aanbod wat er nu ligt, is dat we de reservering omboeken, maar dan wel met dezelfde of hogere huurprijs en we moeten nog even 35 euro adm.kosten betalen. Eigenlijk van den zotte: deze mensen hebben nog geen cent onkosten gemaakt voor ons, en ik zit met ruim 400 euro die opgehoest moet worden. Door één menselijke vergissing (te snel vanuit macht der gewoonte doorklikken op de site), en een koppig vasthoudende organisatie die je als klant met een rotgevoel achterlaat…. Ben nu de hele dag bezig geweest om iets anders te zoeken, en de hele pret om eindelijk weer eens met ons gezin een weekendje weg te gaan is al danig gedrukt.
Het enige “plus”puntje is de vriendelijkheid van de medewerker die ik sprak, en die best wel begripvol was, maar helaas natuurlijk niets verder kon doen aan annuleren oid.

Gewenste Oplossing:

Dat deze site, net als vele andere sites, duidelijk een totaalplaatje kan laten zien, met ALLE kosten. En dat je als klant pas DAN hoeft te beslissen of je wel of niet reserveert. En niet al op de eerste pagina zetten: TOTAALPRIJS zo-en-zoveel euro, terwijl dat de meest kale huurprijs is.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM