Klacht: toestel na 2 maanden niet terug

[email protected] op 15 maart 2016 over Braun in de categorie Electronica Merken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Braun
Categorie Electronica Merken
Status Open
Datum 15 maart 2016

Een consument heeft zijn waterkoker, die na drie maanden defect was, twee maanden geleden ter reparatie ingeleverd. Ondanks herhaalde contactpogingen met de winkelier, heeft hij het toestel nog steeds niet terugontvangen. De consument is teleurgesteld over de lange wachttijd en overweegt om geen producten van Braun meer aan te schaffen.

Mijn Klacht:

ik heb zo 2maanden terug mijn waterkoker binnengeleverd in de winkel omdat hij na 3maanden nieuw aangekocht stuk was heb al verschillende keren gebeld naar winkelier maar ook hij wordt beloofd dat deze zal mee zijn met de kamion tot op heden heb ik mijn waterkoker nog altijd niet terug is het dan zo moeilijk als een koker al na 3maand nieuw aangekocht al stuk is en nog in garantie dan meteen een nieuwe te geven in plaats van die al 2maand in de fabriek te laten ik heb reeds een andere koker gekocht bij een ander merk en merk braun zal zeker door ons nooit meer worden aangekocht hopelijk wordt er vlug een oplossing gevonden want ik heb er toch 50 euro voor betaald met beleefde groeten

Gewenste Oplossing:

absoluut niet tevreden !!!!!!

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Braun

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Braun nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM