Klacht: Body en SkinCare Amersfoort

LeavM op 22 april 2015 over Vakantieveilingen.nl in de categorie Vakantie Veilingen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Vakantieveilingen.nl has resolved this complaint
Klacht opgelost op 28 april 2015
Reactie van het bedrijf:

Beste meneer/mevrouw, Wij hebben schriftelijk een klacht van u ontvangen betreffende uw arrangementen van Body and SkinCare. Er is contact geweest met de aanbieder om na te gaan wat er precies gebeurd is. Deze geeft aan dat er op basis...

Categorie Vakantie Veilingen
Status Opgelost
Datum 22 april 2015

Een klant heeft drie waardebonnen van Body en SkinCare Amersfoort gekocht voor tanden bleken, maar ondervond problemen bij het inleveren. Bij de behandeling moest de klant extra kosten betalen, waaronder administratiekosten, en werd er gedreigd met het stopzetten van de behandeling toen er niet betaald werd. De klant voelde zich onterecht behandeld en heeft ook andere klanten met soortgelijke klachten gezien.

Mijn Klacht:

Ik heb 3 waardebonnen van Body en SkinCare Amersfoort voor tanden bleken. Afgelopen vrijdag daar geweest en hoefde maar 2 bonnen in te leveren want op elke bon kan ene 2e persoon mee. Echter is het zo dat deze persoon ook het geld van de gekochte bon moet betalen en we waren met z’n 4-en ook ieder 4 x € 5,= administratiekosten. Ik heb daar € 52,50 moeten betalen omdat er van alles verplicht bij komt. Ik zei ik betaal niets. Wordt ik uitgemaakt voor leugenaar en bedreigd door de eigenaar. Ze zetten zo de behandeling stop tot er betaald wordt.
Dit is te erg voor woorden daar. Heb er meer mensen gezien allemaal met een bon van vakantieveilingen en iedereen had bonje daar over het geld wat bijbetaald moest worden. Heb vakantieveilingen aangeschreven die wijzen me terug naar de aanbieder. Ik heb echter Consuwijzer geschreven en die geven aan ik moet me melden bij de verkoper. Dat is dus vakantieveilingen. Zo ga ik van de kast naar de muur. Het is elke keer wat met de bonnen van vakantieveilingen. Je krijgt niet hetgeen er op de waardebonnen staat. Heb ze al zo vaak aan moeten schrijven. Sommige akkefietjes lossen ze op maar hier doen ze niets mee.

Gewenste Oplossing:

Als ik het bedrag van € 52,50 retour ontvang van hun en dat vakantieveilingen stopt met de aanbieder Body en Skincare Amersfoort. Als je reviews leest schrik je vreselijk. In sommige gevallen is er politie bij geweest. Ze deinzen nergens voor terug.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Vakantieveilingen.nl over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Vakantieveilingen.nl in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Vakantieveilingen.nl een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Vakantieveilingen.nl

Heeft op 28 april 2015 om 18:45 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste meneer/mevrouw,

Wij hebben schriftelijk een klacht van u ontvangen betreffende uw arrangementen van Body and SkinCare.

Er is contact geweest met de aanbieder om na te gaan wat er precies gebeurd is.
Deze geeft aan dat er op basis van het betaalde veiling bedrag een berekening is gemaakt voor de extra behandelingen.
Vandaar dat zij op een extra totaal bedrag kwamen van € 52,50 euro.

Het is vervelend als er een misverstand ontstaat tussen beide partijen. De aanbieder heeft aangegeven dat het niet hun intentie is om in discussie te gaan met klanten.
Zeker niet over dergelijke onderwerpen.

Mocht het zo zijn dat u zich bedreigd voelde, dan bieden wij u namens de aanbieder excuses aan.
Aangezien de extra kosten extra behandelingen betrof buiten het arrangement om is het niet mogelijk de kosten van € 52,50 euro te vergoeden.

Wel kunnen wij u ter compensatie een promotiecode aanbieden van 10 euro, deze heeft u reeds via een mail van ons ontvangen.

Met vriendelijke groet,

Chris - VakantieVeilingen.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Vakantieveilingen.nl beoordeeld.

LeavM

Heeft op 01 mei 2015 om 12:04 geantwoord

Ik zie geen oplossing staan?? Oh nu zie ik hem geschreven staan. Dit is niet van toepassing. Heb vanmorgen vakantieveilingen nog doorgegeven wat de Consuwijzer mij vertelde. Die € 10,= is mooi maar geen tevreden oplossing. Dus ik wacht wederom op een antwoord van vakantieveilingen. En ze moeten me niet terug sturen naar de aanbieder. Ik heb bij vakantieveilingen gekocht en die zetten er niet bij op de bon dat er allerlei kosten bijkomen en als je er wat van zegt dreigementen van die toko naar je hoofd krijgt. Daar ben ik niet van gediend. Leuk uitje?? Niets van dat alles.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM