Klacht: site doet het niet

amandaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa op 30 december 2018 over Blue Band in de categorie Voedingsmiddelen en dranken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Blue Band
Status Open
Datum 30 december 2018

Een consument heeft eind december 2018 een brief ontvangen met de mogelijkheid om gratis BlueBand lepeljes aan te vragen via een code. De website om deze aanvraag te doen functioneert echter niet, en de consument vraagt om een oplossing voor dit probleem.

Mijn Klacht:

Eind december 2018 heb ik een brief gekregen waarin staat dat we gratis BlueBand lepeljes kunnen aanvragen dmv een code. Helaas doet de site het niet. Kan dit probleem worden opgelost?

Gewenste Oplossing:

Wanneer de site weer werk en we de lepeltje kunnen aanvragen

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Blue Band

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Blue Band nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM