Klacht: Ik kan niet bellen ondanks dat ik beltegoed heb, daarnaast worden aankopen van nieuw beltegoed niet toegevoegd

DPK op 22 september 2022 over Bliep in de categorie Mobiele Telefonie, Telecomwinkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Bliep
Categorie Mobiele Telefonie
Status Open
Datum 22 september 2022

Een gebruiker van Bliep ervaart problemen met het maken van telefoongesprekken, ondanks voldoende beltegoed. Daarnaast is een recent aangeschafte 10 euro aan beltegoed niet bijgeschreven op zijn account. De klant heeft herhaaldelijk contact opgenomen met de klantenservice, maar heeft nog geen reactie ontvangen en vraagt om een oplossing of terugbetaling.

Mijn Klacht:

Sinds een week of twee krijg ik geen verbinding meer als ik iemand opbel vanaf mijn bliep-simkaart. Anderen kunnen mij nog wel bellen. Volgens de bliep-website (die overigens zeer vaak crasht) heb ik nog wel beltegoed. Daarnaast heb ik ook twee weken geleden 10 euro beltegoed aangekocht, maar dit is nooit toegevoegd aan mijn tegoed. Ik heb al een paar mailtjes gestuurd aan de klantenservice van Bliep, maar nog steeds geen reactie. Graag een oplossing/mijn geld terug.

Gewenste Oplossing:

Terugbetaling laatste aankoop 10 euro resterende beltegoed. Of bijschrijving aangekochte beltegoed en weer de mogelijkheid om te bellen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Bliep

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Bliep nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door DPK
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie