Klacht: bezorgklacht

Jos71 op 04 juni 2016 over Algemeen Dagblad in de categorie Kranten - Landelijk

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 4 juni 2016

Een klant van het Algemeen Dagblad heeft herhaaldelijk geklaagd over de bezorging van zijn krant. De bezorger plaatst de krant vaak niet volledig in het postvak, waardoor deze verloren kan gaan. Daarnaast ontving de klant een niet-functionerende digitale krant, wat zijn ervaring verder heeft verslechterd.

Mijn Klacht:

Al meerder keren heb ik geklaagd over het bezorgen van mijn krant (AD),
ik woon in een grote flat en moet de krant elke ochtend beneden halen, dat is geen probleem ALS de bezorger(ster) de krant er maar helemaal in mijn postvakje wil duwen, half erin, krant geheid weg!
Nu dus weer en juist op het weekend, het Magazine lag erin, maar geen krant!
Via mijn 06nummer zou ik een digitale krant kkrijgen, ik kreeg het bericht en het nummer, maar dat werkte niet.
Ik ben 71 jr. al mijn leven lang trouwe klant, maar dit is echt niet fijn
Dit krijg ik als ik persoonlijke gegevens wil invullen:.

Gewenste Oplossing:

Graag elke ochtend de krant er HELEMAAL induwen!

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Algemeen Dagblad

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Algemeen Dagblad nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM