Klacht: Bestelling

ibrahimi85 op 31 maart 2017 over Luxstyle.nl in de categorie Internetshops - Kleding

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 31 maart 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Krijg een mail dat een product is besteld wat ik niet heb besteld. Ik terug mailen dat ik niks heb besteld en ook niks wil ontvangen. Luxstyle mailt terug product is al verzonden??? Ik duidelijk weer mailen dat ik niks heb besteld. Hun weer mailen als ik het product heb ontvangen kan ik het retourneren. Tot heden nog steeds niks ontvangen maar wel mails blijven komen over betaling en nu al aanmaning en verhoging. Ik heb niks besteld, heb niks ondertekent, heb niks ontvangen dus ik betaal ook geen reet!!!

Gewenste Oplossing:

Luxestyle moet stoppen met mailen en accepteren dat hun fout zitten, ze kunnen niks bewijzen dan een link waar je alle gegevens kunt invullen die jij maar wilt en het product wordt verzonden naaaa moet niet gekker worden. Ik betaal niks en kappen met die oplichtpraktijken en mensen voor de gek houden !!!!

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Luxstyle.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Luxstyle.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten