Klacht: Administratie kosten maar geen declartie

Kjbuynow op 06 mei 2022 over BENU Apotheek in de categorie Apotheken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Apotheken
Status Open
Datum 6 mei 2022

Een klant van BENU Apotheek ontving op 27 april 2022 een laatste herinnering voor administratiekosten van €15,00, gerelateerd aan een fictieve declaratie van €3,95 voor paracetamol. Ondanks het betalen van het bedrag om verdere kosten te voorkomen, is de klant teleurgesteld dat de apotheek niet proactief heeft gecommuniceerd over openstaande betalingen. De klant waarschuwt anderen om zelf navraag te doen bij de apotheek.

Mijn Klacht:

Ik heb op 27-04-2022 een laaste herinnering ontvangen met administratie kosten of €15.00 voor een fictieve declaratie zogenaamd van 27.01.2022. Gaat om €3.95 voor paracetamol.

Dus geen Declaratie maar wel administratie kosten. Heb de 18.95 betaald anders wordt dat €40.00 meer winst voor Benu. Moest betaald worden voor 8 mei.

Ik heb wel met iemand gesproken in Benu lijn 2 daarover omdat ik tenminste een keer in de maand herhaal recepten daar ophaal en heb gevraagd waarom ze mij niet heb verteld dat ik iets moest betalen. Maar heb geen officiële klacht ingediend. Dit is om andere te waarschuwen, vraag zelf als je iets open staan hebben want blijkbaar verteld de apotheek dat niet.

Gewenste Oplossing:

Voortaan geen administratie kosten bezorgen ik ben elke maand in de apotheek en ik wil wel een declaratie ontvangen

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over BENU Apotheek

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over BENU Apotheek nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Kjbuynow
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM