Klacht: onterecht aangeslagen

hestvika op 01 maart 2018 over Belastingdienst in de categorie Overheid

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Overheid
Status Open
Datum 1 maart 2018

Een inwoner heeft een klacht ingediend bij de Belastingdienst over een onterechte belastingaanslag die is ontstaan door een fout van een inspecteur, die dacht dat de klager op een ander adres woonde. Ondanks erkenning van de fout door de Belastingdienst, wordt de klager van het kastje naar de muur gestuurd en moet alsnog betalen, wat als onterecht wordt ervaren. De klager vraagt zich af welke stappen hij kan ondernemen om deze situatie op te lossen.

Mijn Klacht:

Beste ,

Doordat de inspecteur enekele jaren geleden aan de verkeerde deur heeft aangebeld in onze straat , dat was namelijk nummer 25 en wij woonde op nummer 52 heeft deze ons voor duizenden euros aangeslagen ivm vlucht gedrag … deze inspecteu dacht ( huis leek armoedig en onbewoond van nr 25 ) dat wij dus daar niet meer woonde .

Later kreeg ik een telefoontje met de toegegeven fout en dat ik het maar op moest lossen .

Afijn ik belde dus de belasting dienst en ben van kastje naar de muur gestuurd met als uiteindelijk toch te moeten betalen . Het klopt in zn geheel niet . Het gaat om enkele jaren terug , wat kan ik doen ???

Gewenste Oplossing:

Graag zouden wij dit willen herzien , we kunnen dat jaar wel verantwoorden namelijk .

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Belastingdienst

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Belastingdienst nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM