Klacht: Nog steeds geen huursubsidie

Sabinez op 07 mei 2014 over Belastingdienst in de categorie klachtmelden

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie klachtmelden
Status Open
Datum 7 mei 2014

Een klant heeft in februari huurtoeslag aangevraagd na een gedwongen verhuizing, maar tot op heden is de aanvraag niet verwerkt. Ondanks meerdere beloftes om teruggebeld te worden, blijft dit uit en wordt de klant van het kastje naar de muur gestuurd, terwijl de vaste lasten doorlopen. De klant is gefrustreerd over de gebrekkige communicatie en de situatie rondom de aanvraag.

Mijn Klacht:

Ik doe het nog maar een keer omdat ik geen link krijg om hem openbaar te maken,

In februari hebben wij huurtoeslag aangevraagd nadat wij noodgedwongen moesten verhuizen omdat het financieel niet meer lukte,
Tot op de dag van vandaag nog niks verwerkt en ook het terug bellen wat meerdere malen is beloofd gebeurd niet.
Maar wij te horen krijgen is dat er een fout in het systeem zit waardoor de aanvraagd niet verder word verwerkt. Verder moeten we het steeds doen met u word zsm gebeld maar wanneer weet niemand, ondertussen worden we van het kastje naar de nuur gestuurd en als je ook maar Iers zeg waar je het niet mee eens bent verbreken ze zonder pardon de verbinding,
Ondertussen gaan hier de vaste lasten door waar we dat geld voor nodig hebben!!! Ik vind het ronduit belachelijk dat er zo slordig word omgegaan met de problemen en blijkbaar is een beetje inleving teveel gevraagd.
Ik ben het spuugzat om steeds maar afgewimpeld te worden terwijl het gewoon geregeld hoort te worden

Gewenste Oplossing:

Als het geld gestord word!!!!! En deze problemen nooit meer voorkomen,

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Belastingdienst

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Belastingdienst nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM