Klacht: Na getroffen betalingsregeling extra kosten in rekening

Zefez op 17 mei 2018 over Belastingdienst in de categorie Overheid

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Overheid
Status Open
Datum 17 mei 2018

Een persoon heeft in december 2017 een mondelinge betalingsregeling getroffen met de Belastingdienst, waarbij maandelijks een bedrag van EUR 23,- betaald dient te worden. Ondanks het nakomen van deze regeling ontvangt hij nu een brief waarin wordt geëist dat het volledige openstaande saldo binnen twee dagen betaald moet worden. Hij verzoekt de Belastingdienst om dit probleem op te lossen of contact met hem op te nemen.

Mijn Klacht:

In december 2017 een betalingsregeling mondeling afgesproken met een medewerker van de belastingdienst. Elke 20e van de maand het minimale bedrag van EUR 23,- voldoen. Tot op heden elke maand netjes voldaan. Nu een brief met betekening dat het volledig openstaande saldo binnen twee dagen betaald dient te zijn, ondanks regeling nog steeds van kracht zou moeten zijn. Graag zie ik dat de belastingdienst dit spoedig oplost of contact met mij opneemt.

Gewenste Oplossing:

De extra kosten die volgens de belastingdienst in rekening worden gebracht terugdraaien, het verder voortzetten van de regeling die eerder overeen is gekomen met de Belastingdienst.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Belastingdienst

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Belastingdienst nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM