Klacht: Het niet ontvangen van een IB60 verklaring

mabagt op 20 augustus 2013 over Belastingdienst in de categorie klachtmelden

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie klachtmelden
Status Open
Datum 20 augustus 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Vanwege het accepteren van een huurwoning bij een woningcorporatie al 4x via de belastingtelefoon een aanvraag voor een IB60 verklaring aangevraagd. Tot op heden niets ontvangen. Na een telefoontje naar de belastingtelefoon, blijkt dat ik niet vindbaar ondanks BSN ben en op de lijst sta als zijnde “geëmigreerd”. Ik ben niet uitgeschreven geweest uit het GBA……Naar de gemeente geweest, inschrijving GBA is correct op een locatieadres vanwege het wonen op een schip. Mogelijk dat nu het huurcontract niet kan doorgaan terwijl ik al een jaar op een woning wacht! Lang leve overheidsinstellingen!!!

Gewenste Oplossing:

Een zeer spoedige levering van de IB60verklaring, voor het einde van de week.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Belastingdienst

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Belastingdienst nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM