Klacht: En maar wachten half februari ingediend

iloon23 op 04 juni 2012 over Belastingdienst in de categorie klachtmelden

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie klachtmelden
Status Open
Datum 4 juni 2012

Een belastingplichtige heeft half februari zijn belastingaangifte ingediend en wacht sindsdien op een teruggave, die belangrijk is voor het afmaken van zijn huis in verband met een aanstaande geboorte. Ondanks dat anderen die later hun aangifte hebben ingediend hun teruggave al hebben ontvangen, blijft de status van zijn aangifte ongewijzigd en is hij gefrustreerd over de lange wachttijd en het gebrek aan duidelijkheid van de Belastingdienst.

Mijn Klacht:

Half februari heb ik mijn belasting aangifte gedaan. Ik heb een huis gekocht en krijg dus een redelijk/aanzienlijk bedrag terug en van dit geld zou ik graag de rest van mijn huis af laten maken. Dit aangezien ik zwanger ben geraakt. Mensen om me heen die later een teruggave hebben ingediend, hebben hun geld al wel terug. Bij mij zeggen ze telkens (al 3 weken) dat het in behandeling is??? Moet zoiets 5 of 6 weken duren? Je verwacht toch wel dat dit wat sneller kan. Heb de aangifte zelfs lager in gestoken, zodat ik altijd goed zit. Wanneer komt het nu eens, mijn kindje word geboren begin juli en dan zou het fijn zijn, als mensen naar mijn huis kunnen komen en dat het huis ook klaar is!!! Grrr. stomme belastingdienst.
Verder zeggen ze ook nog dat het op willekeurige volgorde gaat, een beetje raar dat ze het op die manier doen. Dat doen ze toch ook niet als je in een rij ergens staat te wachten, toch?
Nou dan nu eerst de achterste en dan die halverwege de rij staat? volgens mij hoort het zo te gaan dat het op volgorde van binnenkomst gaat.

Gewenste Oplossing:

dat het nu eindelijk is voor elkaar is en uitbetaald gaat worden.

Neem je verantwoordelijkheid als overheidsbedrijf en houd je aan die normen en waarden, waarover je steeds valt bij de bevolking!

Het beeld wat jezelf zet, zullen anderen volgen! Waarom zou een ander wel op een juiste en correcte manier moeten leven en de overheid kan maar doen wat hij of zij wil?

Reactie van de melder van de klacht

13 jaren geleden - En nog maar weer eens gebeld, want hier kijken ze dus ook niet na. Wat een bedrijf en dat is dan onze overheid. Begint vervelend te worden!

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM