Klacht: de Belastingdienst belt niet tereug zoals een paar keer beloofd

FIAT LUX op 17 november 2015 over Belastingdienst in de categorie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 17 november 2015

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Mijn man is overleden in Augustus 2015. ik blijf achtet met 2 kinderen, Kinderopvangtoeslag gestopt, logisch omdat de aanvrager is overleden. een nieuw berekening zou gemaakt worden op basis van mijn situatie als weduwe. resultaat, geen toeslag omdat mijn toeslagpartner niet rechtmatig in NL woont. BD heeft mijn moeder als toeslagpartner gezien :((( ze kwam voor 10 dagen naar nederland met een vakantie visum na het overlijden van mijn man. ik dacht ok, kan gebeuren, een onschudlig fout ik bel even, ik heb 4 keer gebeld, een keer per week ik kreeg te horen: ik kan vanuit hier niet in uw gegevens inkomen, u wordt teruggebeld binnen 5 werkdagen, het is nu bijna een maand, en ik zou ieder keer teruggebeld worden. dus: naast het verdriet van het verlies van mijn man, krijg ik geen kinderopvangtoeslag terwijl ik werk 40 uur om mijn kinderen te onderhouden. ik kan geen ander nummer bellen en ik word maar niet teruggebeld. wat moet ik nu?

Gewenste Oplossing:

gebeld worden en echt serieus genomen worden. ik vraag niks raars, alleen een beetje fatsoen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Belastingdienst

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Belastingdienst nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM