Klacht: Geen rijlessen ontvangen en geen geld terug

dynamite1994 op 07 maart 2013 over Autorijschool Papet in de categorie klachtmelden

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie klachtmelden
Status Open
Datum 7 maart 2013

Na het kopen van een pakket van 40 rijlessen en een iPad bij Autorijschool Papet, heeft de klant geen rijlessen ontvangen en ook geen terugbetaling gekregen. Na een wachttijd van zeven maanden en meerdere pogingen om contact op te nemen, is er geen reactie meer van de rijschool, ondanks toezeggingen over terugbetaling.

Mijn Klacht:

Wij hebben rechtstreeks bij Papet een pakket gekocht 40 rijlessen/examen en een Ipad waarde €999,00. Wachttijd om te beginnen was 6 maanden. Het is inmiddels 7 maanden verder en we hebben een paar mailtjes ontvangen met nog even geduld. Telefonisch zijn praktisch onbereikbaar.Nu is ons toegezegd dat het geld zal worden terug gestort omdat wij nu bij een andere rijschool willen beginnen omdat voor de opleiding/baan een rijbewijs vereist is.Maar ook dat komt niet af en inmiddels wordt er totaal niet meer opgenomen. niet terug gebeld nav voicemails en smsjes en mail wordt ook niet beantwoord.

Gewenste Oplossing:

Het geld per direct terug gestort zodat we bij een andere rijschool wel direct kunnen beginnen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Autorijschool Papet

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM