Klacht: zeer slechte service van ASUS

fapollee op 14 januari 2015 over Asus in de categorie Electronica - Computers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Asus
Status Nieuwe klacht
Datum 14 januari 2015

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

mijn transformerPad TF300T van ASUS viel spontaan uit. is nu niet meer te resetten. zelfs niet meer naar de fabrieksinstellingen. Eerst naar de leverancier Coolblue geweest, heeft geadviseerd de helpdesk van Asus te bellen. hier vertelde zij mij dat ik een tooltje op de pad had gezet waardoor hij niet meer te resetten zou zijn. Ik ben de enige die ermee werkt en ben al blij dat ik snap hoe het ding werkt. Ik vindt het knap dat ze door wat ik vertel wat hij wel en niet doet, kunnen constateren dat er een “tooltje” op zit en daarom willen ze niets meer voor mij doen. ze zeggen dat ze er ook geen nieuwe software op kunnen (willen) zetten. GOEDE MOVE ASUS. Voor mij dus NOOIT meer een ASUS product.

Gewenste Oplossing:

als mijn eeepad weer werkt, kan nu de krant niet meer lezen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Asus

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Asus nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM