Klacht: Windows 10 kan niet op onze nieuw gekochte ASUS all-in-one computer omdat daar geen stuurprogramma’s voor gemaakt zijn.

karinvanderlinden op 24 oktober 2015 over Asus in de categorie Electronica - Computers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Asus
Status Nieuwe klacht
Datum 24 oktober 2015

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ongeveer een maand geleden kocht ik een nieuwe computer, een ASUS all-in-one, model ET2701I. Omdat de computer geleverd werd met Windows 8, dacht ik deze met een upgrade op te waarderen naar Windows 10. Dat lukte echter na 10 keer proberen helemaal niet, dus dacht ik, ik zal wel iets fout doen en nam contact op met Microsoft. Door hen werd ik doorverwezen naar de fabrikant van die computer, de firma ASUS. Daardoor werd mij verteld dat er geen Windows 10 stuurprogramma’s voor bovengenoemd product bestaan. Ze wilden verder niets voor mij doen om er voor te zorgen dat ik toch de juiste stuurprogramma’s zou krijgen om te kunnen upgraden naar Windows 10. Ik vind het stijlloos dat ik een nieuwe computer koop van ruim €1700,– en dan van ASUS te horen krijg dat ik er geen Windows 10 op kan gebruiken. Ik vind dat ik, met name door ASUS-Nederland niet netjes behandeld ben. Want laten we eerlijk wezen, zoiets had toch minstens op de doos van deze computer moeten staan, of ergens op Internet? Nu zit ik ermee en ben zeer teleurgesteld.

Gewenste Oplossing:

Ik ben pas tevreden als ik Windows 10 op deze computer kan gebruiken en vraag me af waarom nergens, (óók op heel Internet niet) staat aangegeven dat er voor deze computer géén Windows 10 stuurprogramma's zijn en dat die zelfs nooit gemaakt zijn door ASUS. Als ik dat geweten had, had ik deze computer nooit gekocht?

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Asus

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Asus nog niet in behandeling is genomen.

Reactie van de melder van de klacht

10 jaren geleden - Het ziet er naar uit dat deze klacht nog niet behandeld is. Ik vraag me af waarom niet. Referentienummer 471694.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM