Klacht: StudentenOV wel ingecheckt toch boete

mrtomkroes op 26 mei 2015 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 23 juli 2015
Reactie van het bedrijf:

Deze klacht is afgehandeld via onze klantenservice. Daarom wordt de klacht op dit forum afgesloten. ^DK

Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 26 mei 2015

Een reiziger heeft op 15 mei 2015 ingecheckt met een StudentenOV van Hurdegaryp naar Hoogeveen, maar kreeg tijdens een controle een boete omdat de conducteur zijn kaart niet kon uitlezen. Ondanks dat hem was verteld dat hij de boete kon laten vervallen, kreeg hij bij de Arriva store te horen dat hij te laat was en moest betalen, waarbij hij onbeschoft werd behandeld.

Mijn Klacht:

Op 15-05-2015 moest ik van Hurdegaryp naar Hoogeveen, ik heb ingecheckt op station Hurdegaryp (StudentenOV week) maar tijdens een controle kon de conducteur mijn kaart niet uitlezen dus gaf hij mij een boete. Hij vertelde mij dat ik de boete binnen 14 dagen ongedaan kon laten maken in de Arriva store omdat ik een studentenOV had en dus wel met een geldig had maar dat ze het niet konden checken. Toen ik op station Groningen aankwam heb ik dus ook gewoon kunnen uitchecken bij Arriva en weer in kunnen checken bij NS, tijdens de controle door een NS conducteur had ik overigens geen problemen met mijn OV chipkaart. Goed, op 22-05-2015 kwam ik bij de Arriva store en werd mij onbeschoft verteld dat ik 1 dag te laat was en de boete toch moest betalen en werd ik voor leugenaar uitgemaakt omdat ik zei dat de conducteur heeft gezegd dat ik de boete binnen 14 dagen kan terugdraaien .

Gewenste Oplossing:

Wat ik wil is dat de boete ongedaan wordt gemaakt, ik heb bewijs dat ik heb ingecheckt en heb kunnen uitchecken. Zo niet, dan maak ik er een rechtszaak van en volgens het juridisch loket sta ik volledig in mijn recht ondanks dat ik 24 uren te laat was volgens de \"vriendelijke medewerker Arriva store Leeuwarden op 22-05-2015\" .

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Arriva

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Arriva in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Arriva

Heeft op 23 juli 2015 om 13:46 geantwoord

Geboden Oplossing:

Deze klacht is afgehandeld via onze klantenservice. Daarom wordt de klacht op dit forum afgesloten. ^DK

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten