Klacht: Rokende medewerkers op station

12061978AAA op 22 oktober 2015 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 22 oktober 2015
Reactie van het bedrijf:

Melding doorgestuurd naar de manager zodat medewerkers hierop aangesproken kunnen worden. ^YZ

Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 22 oktober 2015

Een klant uit Zwolle uit zijn onvrede over roken door Arriva-medewerkers op het perron, ondanks een omroep die aangeeft dat er alleen op aangewezen plekken gerookt mag worden. Hij ervaart hinder van de rook en wijst op de tegenstrijdigheid in het beleid, wat kan leiden tot frustratie bij reizigers die een boete krijgen voor hetzelfde gedrag. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Ik vindt iets heel vreemd. Zojuist ging er een omroep op atation Zwolle over waarbij mensen gewaarschuwd werden dat er op en om het station alleen op aangegeven plekken gerookt mag worden, dit blijkt dus Niet voor arriva medewerks te gelden die op het peron aan het roken zijn. Ik moet hierdoor door de stinkende damp heen lopen. Goed voorbeeld hoor!, Dan Niet klagen dat personen zich vijandig op gaan stellen als er een boete wordt uitgegeven voor het roken op het station.

Gewenste Oplossing:

Als arriva zich gedragen conform de regels die hiervoor gelden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Arriva in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van

10 jaren geleden - Beste Sander, Dat klinkt niet zoals het hoort. Excuses hiervoor. Ik heb je melding daarom doorgestuurd naar de manager in de regio zodat de medewerkers hier op kunnen worden aangesproken. Met vriendelijke groet, ^YZ Webcareteam Arriva

Arriva

Heeft op 22 oktober 2015 om 20:21 geantwoord

Geboden Oplossing:

Melding doorgestuurd naar de manager zodat medewerkers hierop aangesproken kunnen worden. ^YZ

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten