Klacht: Niet stoppen aan perron

-o-o-o- op 17 maart 2015 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 18 maart 2015
Reactie van het bedrijf:

Excuses voor de gang van zaken. Er is melding gemaakt van dit voorval bij de leidinggevende, we pakken het op.

Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 17 maart 2015

Een reiziger met een vouwfiets ervoer problemen tijdens een treinreis van Groningen naar Leeuwarden op 16 maart. De trein stopte eerder dan gebruikelijk zonder waarschuwing, waardoor de deuren op een onveilige locatie opengingen. Dit resulteerde in een gemiste halte en te late aankomst op het werk.

Mijn Klacht:

Maandag 16 maart zat ik in de trein van Groningen naar Leeuwarden, waarbij de trein altijd om 08.08 bij het station achter de Hoven stopt. Meestal sluit niet de hele trein aan op het perron, en vallen de eerste twee treindeuren er buiten. Dit wordt dan netjes omgeroepen. Met mijn vouwfiets zit ik dan ook altijd in het achterste treindeel wat normaal gesproken aan het perron komt. Deze keer stopte de machinist vreselijk vroeg, en riep geen waarschuwing om, terwijl de treindeuren nu open gingen precies boven de spoorwegovergang. Dit was ver omlaag, en daarom haastte ik me met mijn vouwfiets naar het andere deel van de trein om er daar uit te gaan. Ik drukte nog op het knopje van de deur, maar de deur ging dicht en de trein reed verder. Hierdoor kwam ik te laat op mijn werk. Deze actie vind ik gevaarlijk én onbeschoft en ik hoop dan ook dat er wat met deze klacht gedaan wordt.

Gewenste Oplossing:

Als de machinist voortaan omroept welke treindeuren aansluiten op het perron, en dat dit ook steeds dezelfde deuren zijn. En op zo'n moment andere passagiers de tijd geeft om naar een andere deur te lopen en niet meteen weer doorrijdt. Bovendien zou een excuses nu ook wel op zijn plaats zijn.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Arriva

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Arriva in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van

11 jaren geleden - Dag, Goed dat je dit hebt gemeld bij ons. Het is natuurlijk helemaal niet de bedoeling dat de trein stopt op een overgang en dat dit vervolgens niet wordt omgeroepen. Mijn excuses voor deze situatie! Ik heb hiervan melding gemaakt bij de leidinggevende. We pakken het op met de machinist. Ik hoop dat de volgende reis die je met ons maakt weer helemaal naar wens is. Nogmaals excuses voor de gang van zaken. Met vriendelijke groet, ^MR Webcareteam Arriva

Arriva

Heeft op 18 maart 2015 om 22:47 geantwoord

Geboden Oplossing:

Excuses voor de gang van zaken. Er is melding gemaakt van dit voorval bij de leidinggevende, we pakken het op.

Bericht van

11 jaren geleden - Nog ter aanvulling op je melding de reactie van de leidinggevende. De treinlengte is te lang voor het perron, normaal gesproken weten de machinisten precies waar ze moeten stoppen om de achterste deuren aan het perron te laten grenzen, dit was een inschatting fout van de machinist. Excuses hiervoor en wij doen ons best om dit niet weer te laten gebeuren. Met vriendelijke groet, ^MF Arriva Webcareteam

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten