Klacht: Niet op tijd rijden

Van der meulen polling op 25 februari 2015 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 25 februari 2015
Reactie van het bedrijf:

Lijn 12 is nog gekomen nadat je in de andere bus bent gestapt.

Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 25 februari 2015

Een reiziger heeft geklaagd over een bus van Arriva die eerder wegreed dan aangegeven, waardoor hij de bus miste. Ondanks dat het bord aangaf dat de bus nog 8 minuten zou wachten, reed de bus met nummer 999 door en veranderde pas later in lijn 12. De klager vindt dit onacceptabel en niet klantvriendelijk, vooral omdat dit niet de eerste keer was dat dit gebeurde.

Mijn Klacht:

Afgelopen dinsdag avond, sta om 19.45 uur te wachten bij de vlaszak op lijn 12 haagse beemden.
Op het bord stond aangeven nog 12 min ver volgens keek ik en was het nog 8 min.
Er komt een bus aan met daarop 999 sorry geen dienst , en omdat ik nog 8 min wachten was hield ik de bus niet aan. De bus rijd door tot aan het stoplicht en daar veranderd de 999 in 12 en de tekst haagse beemden.
De bus dus die ik nodig had reed gewoon weg.
Dit is niet de eerste keer dat de bus voor de eingelijke tijd wegrijd ,maar 8 min is toch wel erg veel , de tijd op het bord was toen ook weg,
Dit lijkt me niet klant vriendelijke en de juiste manier, vervolgens een andere bus naar het station gepakt en daar stond bus 12 , 8 min te wachten.
Dit is echt balen , en niet juist

Gewenste Oplossing:

Dat de bus op tijd rijd, dir aangeven staat.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Arriva

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Arriva in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van

11 jaren geleden - Hoi, Wat rot dat de bus je zo voorbij is gereden. Ik kan me voorstellen dat het verwarrend is geweest. Excuses voor het ongemak. Ik heb voor je uitgezocht wat er gebeurd is gisteravond. Lijn 12 heeft moeten stilstaan op de route vanwege ingrijpen van de brandweer. Hierdoor heeft lijn 12 grote vertraging opgelopen. Als de vertraging dusdanig hoog oploopt, wordt veelal besloten de bus door te laten rijden zonder dat haltes verder op de route nog worden aangedaan. Vandaar het teken '999, geen dienst'. De bus die jij voorbij hebt zien komen is waarschijnlijk nog de vorige bus op lijn 12 geweest die dus ernstig vertraagd was en direct doorreed naar de stalling. Het probleem is dat deze bus wel contact maakt met het bord, en dat het bord dan dus aangeeft dat de bus veel eerder komt dan gepland. Terwijl de eigenlijke bus waarop jij staat te wachten, wel nog moest komen. Vermoedelijk is jouw lijn 12 gewoon nog gekomen nadat jij al met de andere bus was meegegaan. Excuses voor de verwarring. Goed dat je het bij ons meldt. Ik hoop dat ik je voldoende uitleg heb gegeven. Met vriendelijke groet, ^MR Webcareteam Arriva

Arriva

Heeft op 25 februari 2015 om 19:00 geantwoord

Geboden Oplossing:

Lijn 12 is nog gekomen nadat je in de andere bus bent gestapt.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten