Klacht: Namen van bushaltes

stefan1234 op 15 november 2016 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 15 november 2016
Reactie van het bedrijf:

Hallo Stefan, Bedankt voor je bericht. Ik heb je klacht doorgestuurd naar onze infrabeheerder/informatiemanager in Leiden, zodat hij hier naar kijkt. Bedankt voor het melden! Met vriendelijke groet, ^DK Webcareteam Arriva

Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 15 november 2016

Een reiziger heeft aangegeven dat de verwarring over bushaltes met dezelfde naam in Leiderdorp en Leiden problemen veroorzaakt voor bezoekers. In Leiderdorp zijn er meerdere haltes met de naam Leyhof en in Leiden zijn er vijf haltes met de naam Merenwijk, wat leidt tot onduidelijkheid. De reiziger verzoekt Arriva om de namen van de haltes aan te passen om deze verwarring te voorkomen.

Mijn Klacht:

Wanneer er mensen voor mij op bezoek komen en deze met de bus richting mijn woonplaats komen krijg ik altijd te vraag bij welke bushalte ze er uit moeten. Dit komt omdat Arriva meerderebushaltes (op het scherm in de bussen) dezelfde naam heeft gegeven i.p.v. de daadwerkelijke naam van het bushokje. In Leiderdorp zijn er 3 haltes met de naam leyhof, terwijl er maar 1 daadwerkelijk zo heet. In Leiden, de merenwijk, zijn er 5 haltes met de naam merenwijk. Dit zorgt voor te veel verwarring bij mensen die niet uit de omgeving komen en daarom vraag ik Arriva om dit zo snel mogelijk aan te passen.

Gewenste Oplossing:

Wanneer de bushaltes correct worden aangegeven qua naam op het scherm met de bushaltes waar de bussen zullen stoppen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Arriva

Heeft op 15 november 2016 om 11:18 geantwoord

Geboden Oplossing:

Hallo Stefan,

Bedankt voor je bericht. Ik heb je klacht doorgestuurd naar onze infrabeheerder/informatiemanager in Leiden, zodat hij hier naar kijkt. Bedankt voor het melden!

Met vriendelijke groet,
^DK
Webcareteam Arriva

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten