Klacht: missen aansluiting franeker sneek

grietje riemersma op 16 november 2015 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 16 november 2015
Reactie van het bedrijf:

Excuses aangeboden en melding gemaakt in de regio zodat er naar deze krappe overstap gekeken wordt. ^DK

Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 16 november 2015

Een reiziger heeft geklaagd over het missen van de aansluiting tussen de trein van Franeker en de trein naar Sneek. Ondanks dat de trein van Franeker op tijd arriveerde, vertrok de trein naar Sneek direct, waardoor reizigers geen kans kregen om over te stappen. De klager vindt het onfatsoenlijk dat er geen korte wachttijd werd gegeven voor overstappers.

Mijn Klacht:

De trein van Franeker kwam vanmorgen om 8 uur precies binnen. De trein van Sneek ziet de trein van franeker binnenkomen maar vertrekt gelijk . Hij vertrekt om 8.01
Wij rennen al uit de trein; blijven al in het halletje staan in de eerste wagon zodat we de kortste afstand moeten rennen en stappen als eerst uit en dan rijdt weer de trein voor mijn neus weg!
Ik vind dit erg onfatsoenlijk dat de trein niet even 30 seconden langer wacht en de reizigers uit harlingen franeker de gelegenheid geven om in de trein van sneek te stappen. Dit is de zoveelste keer!

Gewenste Oplossing:

Ik zou het erg fijn vinden als de trein richting stavoren wacht totdat de trein van franeker binnen is. ik begrijp heel goed dat als de trein echt 5 a 10 minuten vertraging heeft dat de trein naar sneek weg is, maar dit gaat om seconden! of hooguit 1 a 2 minuten en dit is op het traject best wel weer goed te rijden. Ik ga vanaf 1 januari in ijlst werken en beef nu al voor dit grote probleem. Want dan kan ik pas een uur later de volgende trein naar ijlst nemen.En het zou toch te gek zijn als ik elke dag uit voorzorg een half uur eerder met de trein moet om zekerheid te hebben van de aansluiting in leeuwarden?

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Arriva in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van

10 jaren geleden - Hallo Grietje, Allereerst onze excuses voor het ervaren ongemak en de opgelopen vertraging vanochtend. Helaas moeten machinisten zich houden aan instructies van de verkeersleiding (ProRail) wat inhoudt dat zij moeten vertrekken op het moment dat ze daar opdracht voor krijgen. Je frustratie over de te krappe overstaptijd is echter begrijpelijk. Ik heb je klacht daarom intern doorgezet naar de regio zodat hier naar gekeken wordt. Hopelijk ervaar je spoedig verbetering op deze beide trajecten. Met vriendelijke groet, ^DK Webcareteam Arriva

Arriva

Heeft op 16 november 2015 om 11:51 geantwoord

Geboden Oplossing:

Excuses aangeboden en melding gemaakt in de regio zodat er naar deze krappe overstap gekeken wordt. ^DK

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten