Klacht: geen bus meer na 21.30!!!

mathieu1952 op 16 december 2014 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 21 december 2014
Reactie van het bedrijf:

Uitleg gegeven over hoe dienstregeling tot stand is gekomen en dat deze niet statisch is. Tevens link gegeven naar alternatief vervoer op moment dat de bus niet rijdt: regiotaxi.

Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 16 december 2014

Een reiziger uitte zijn onvrede over de gewijzigde dienstregeling van Arriva, waarbij de laatste bus van lijn 2 vanaf het station naar Noord niet meer na 21.30 uur rijdt. Hij vraagt zich af hoe deze maatregel bijdraagt aan het stimuleren van het openbaar vervoer, vooral voor mensen die later willen reizen naar locaties zoals Empel of de Groote Wielen.

Mijn Klacht:

Leven we in een stad of op het platteland? Met ingang van 14 December is het niet meer mogelijk om na 21.30 met de bus lijn 2 vanaf het station naar noord te rijden. Tot die tijd was de laatste bus om 00.15!!!! Is dit een manier om de mensen te stimuleren om het openbaar vervoer te nemen? Nee dus. Dit geldt ook voor de mensen die naar Empel of de Groote Wielen willen. ’s Avonds niet meer naar de stad of met een trein later dan 21.30 uur aankomen op het station. Wie heft dit kunnen verzinnen?

Gewenste Oplossing:

Ik ben pas weer tevreden als ik ook een latere bus (min. 00.15 uur) kan nemen om mijn woonhuis te bereiken.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Arriva

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Arriva nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Arriva in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van

11 jaren geleden - Bedankt voor je reactie. Lijn 2 kan ik niet vinden, bedoel je toevallig niet lijn 6? Daar gaat de laatste bus ook iets voor 21.30 uur. Bij het maken van de dienstregeling is samen met de provincie gekeken naar de bezetting van de bussen. Daar waar de bussen nagenoeg leeg waren, zijn lijnen/tijdstippen geschrapt. De dienstregeling is echter niet statisch en wordt regelmatig geëvalueerd. Mocht bijvoorbeeld blijken dat er veel meer vraag is naar late ritten op dit traject, dan wordt samen met de provincie gekeken of de dienstregeling eventueel kan worden aangepast. Een alternatief op dit moment is regiotaxi. Deze wordt ingezet op het moment dat de bussen niet meer rijden. http://www.regiotaxi-shertogenbosch.nl/nl/regiotaxishertogenbosch/266-Waar+rijdt+regiotaxi-.html Met vriendelijke groet, ^DK, Webcare team

Arriva

Heeft op 21 december 2014 om 21:48 geantwoord

Geboden Oplossing:

Uitleg gegeven over hoe dienstregeling tot stand is gekomen en dat deze niet statisch is. Tevens link gegeven naar alternatief vervoer op moment dat de bus niet rijdt: regiotaxi.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Arriva beoordeeld.

mathieu1952

Heeft op 22 december 2014 om 00:29 geantwoord

Regio taxi is natuurlijk geen oplossing. We hebben het hier over openbaar vervoer. Om dit duidelijker te maken: vrijdagavond 20 dec. stond ik om 21.05 bij het voormalige GZG. Helaas de laatste lijn 2 was al weg!! Kwam nog wel een lijn 9. Dat is het enige alternatief, maar dan is het lopen vanaf de rotonde Harendonkweg. Is het niet een betere oplossing om lijn 9 en lijn 8 na de laatste lijn 2 even een extra rondje te laten maken vanaf de Rompert rechtaf de Harendonkweg->Bruistensingel->Eerste Reitse Dreef->Ploossche Hof en dan naar de Maaspoort? Dit natuurlijk ook vise versa! Geef deze lijn desnoods een andere naam na 21.30, volgens mij worden er dan velen blij. Met vriendelijke groet

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten