Klacht: Belachelijke nieuwe dienstregeling

nvs94 op 18 december 2015 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 18 december 2015
Reactie van het bedrijf:

Uitleg gegeven over totstandkoming en signaal doorgegeven aan vervoerskundige t.b.v. de evaluatie van de dienstregeling. ^DK

Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 18 december 2015

Een reiziger heeft ernstige klachten over de nieuwe dienstregeling van Arriva, die op 13 december is ingegaan. Vooral buslijn 45 van Tiel naar Kesteren en de omliggende dorpen zoals Ochten, IJzendoorn en Echteld ervaren grote nadelen, met lange wachttijden voor de terugreis naar Ochten vanuit Utrecht Centraal. De reiziger vindt de situatie onacceptabel en vraagt zich af hoe de dienstregeling kan worden verbeterd.

Mijn Klacht:

Sinds 13 december is de nieuwe dienstregeling van Arriva ingegaan. Ik had me voorbereid op een minder fijne regeling, maar dat ‘ie zo dramatisch zou zijn had ik niet voor mogelijk kunnen houden. Het gaat om buslijn 45 van Tiel naar Kesteren en vice versa, waarbij Ochten, IJzendoorn en Echteld de dupe zijn van deze belachelijke dienstregeling. Elke dag moet ik heen en weer naar Utrecht Centraal. De heenweg naar Station Rhenen is te overzien, maar de terugweg is om te huilen. Als ik geluk heb hoef ik ‘maar’ een half uur op de bus te wachten en als ik net de verkeerde trein pak vanuit Utrecht moet ik een uur op de bus wachten om weer in Ochten te komen. Via Tiel is ook geen optie, daar is de wachttijd als je pech hebt ook drie kwartier. Het argument dat er meer gebruik moet worden gemaakt van de trein tussen Kesteren en Tiel, gaat voor Ochten ook niet op, want daar hebben wij Ochtenaren die richting Rhenen/Wageningen moeten simpelweg niets aan. Ik hoop en verwacht verbetering!!!

Gewenste Oplossing:

Wanneer de bus gewoon twee keer per uur rijdt, in ieder geval doordeweeks overdag en betere aansluiting op de treinen Tiel en Rhenen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Arriva in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van

10 jaren geleden - Hallo Niki, Bedankt voor je bericht. Ik geef je signaal door aan de vervoerskundige in de regio, zodat dit meegenomen wordt in de evaluatie van de dienstregeling. Onderstaand de uitleg over de totstandkoming van de huidige dienstregeling: De doorgaande reisverbinding tussen Tiel en Wageningen is sinds afgelopen zondag opnieuw ingericht. De doorgaande reisverbinding bestaat uit de trein tussen Tiel en Kesteren en de bus tussen Kesteren en Wageningen. Op basis van een analyse naar reizigersbewegingen tussen Tiel en Wageningen is gebleken dat minder dan 20% van de reizigers tussen de kernen Echteld, IJzendoorn en/of Ochten reist. Het aantal reizigers van/naar deze kernen in overweging nemende is het maatschappelijk niet verantwoord om 2 keer per uur een reismogelijkheid naar deze kernen aan te bieden. Voor reizigers van Tiel van/naar Ochten blijven in 2016 op veel momenten 2 reismogelijkheden per uur bestaan. Het betreft de brede spitsperiode van maandag t/m vrijdag, alle avonden en zondag de gehele dag. Er kan namelijk 1 keer per uur met lijn 45 van Tiel via Echteld naar Ochten gereisd worden en 1 keer per uur met de trein van Tiel naar Kesteren en vanaf daar met de bus naar Kesteren gereisd worden. Met vriendelijke groet, ^DK Webcareteam Arriva

Arriva

Heeft op 18 december 2015 om 14:55 geantwoord

Geboden Oplossing:

Uitleg gegeven over totstandkoming en signaal doorgegeven aan vervoerskundige t.b.v. de evaluatie van de dienstregeling. ^DK

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten