Klacht: Dubbel betaald, krijg geen geld terug.

jwkoper op 09 januari 2024 over APCOA Parking in de categorie Parkeren

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Parkeren
Status Open
Datum 9 januari 2024

Een klant van APCOA Parking heeft dubbel betaald bij een parkeerautomaat en bij de uitrijboom, maar ontvangt geen terugbetaling. Ondanks het verzoek om het probleem op te lossen, ervaart de klant geen medewerking van het bedrijf en voelt zich teleurgesteld in de service.

Mijn Klacht:

Wat een waardeloos rot bedrijf.
Betaal je netjes aan de betaal automaat kan je bij het uitrijden aan de slagboom nog een keer betalen. Vraag je het geld terug, doen ze geen enkele moeite om het uit te zoeken en laten ze je gewoon barsten. Wat een hongerlijers.

Gewenste Oplossing:

Ik wil het dubbel betaald geld terug.
1x betalen zou voldoende moeten zijn.
Het betreft de parking in Pumetend op 26 dec.
21:09 en 21:14 6,40 euro betaald.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over APCOA Parking

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over APCOA Parking nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door jwkoper
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM