Klacht: betaald maar verder geen gehoor

geschu50 op 21 december 2021 over AliExpress in de categorie Internetshops - Elektronica

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf AliExpress
Status Open
Datum 21 december 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

ik heb 26 november een bestelling geplaatst om 23.15 uur. En heb met creditcard betaald.de laatste 4 cijfers van de kaar zijn 8967. maar heb tot op heden geen bevestigingsmail ontvangen . ik heb 49,25 euro met de creditcard betaald.kunt U mij uitleggen hoe dat zit. de bestelling is geplaatst bij Lililovecat en de betaling is ingehouden door Aliexpress.com Luxemburg LU. omschrijving Catalog Merchant
Ik heb daarna niets meer gehoord,geen bevestiging niets.geen ordenummer.
graag hoor ik van U.Anders laat ik het geld eind volgende week storneren.
groetjes

Gewenste Oplossing:

de gegevens van mijn bestelling doorgeven.
en de bestelde artikelen verzenden.
of het geld terug storten.
dan bestel ik de orde opnieuw

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over AliExpress nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door geschu50
💡

Tip van onze consumentenexpert

Elektronische producten moeten voldoen aan de redelijke levensverwachting. Een duur product dat na een jaar kapotgaat? U heeft recht op reparatie of vervanging, ook buiten de fabrieksgarantie.

Bron: Wettelijke garantie (conformiteitseis)