Klacht: Vanmorgen weer geen AD ontvangen.

Klaas Zwartbol op 31 mei 2014 over Algemeen Dagblad in de categorie Kranten - Landelijk

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
ā³ Wacht op reactie
Status Open
Datum 31 mei 2014

Een abonnee van het Algemeen Dagblad heeft herhaaldelijk problemen ervaren met de bezorging van de krant, waarbij er meerdere keren geen krant is ontvangen. Ondanks eerdere verbeteringen in de bezorging, ontving de abonnee opnieuw geen editie, wat leidt tot teleurstelling en twijfels over het voortzetten van het abonnement.

Mijn Klacht:

Na een aantal weken met wisselend resultaat lijkt het nu eindelijk te lukken om de juiste editie bij ons te bezoregen. Een aantal malen ontvingen wij helemaal geen krant. Vanmorgen was het weer zover, weer geen AD!
Bellen heeft geen zin er wordt immers niet (meer) nabezorgd.
Heel teleurstellen, ga eens goed nadenken of we wel met het AD door moeten gaan, het is blijkbaar heel moeilijk om de krant dagelijks te bezorgen!!!

Gewenste Oplossing:

Dagelijks de juiste editie laten bezorgen en als het toch een keer misgaat de bezorger ( of een locale verantoordelijke) direct een krant laten nabezorgen en de bezorger er op aanspreken!

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Algemeen Dagblad

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM