Klacht: strooikaas aldi vlodrop

klachtvlodrop op 21 oktober 2014 over Aldi in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Aldi has resolved this complaint
Klacht opgelost op 9 februari 2021
Reactie van het bedrijf:

Beste klant, ALDI is sinds september 2020 actief op Klacht.nl. De klacht die u hier hebt ingediend, is gedateerd of via een ander kanaal opgelost. Wij zullen deze klacht daarom afsluiten en als opgelost beschouwen. Mocht u nog vragen hebben...

Bedrijf Aldi
Categorie Supermarkten
Status Opgelost
Datum 21 oktober 2014

Een klant van Aldi in Vlodrop ontdekte kleine haartjes in een pot strooikaas na het bereiden van een maaltijd. Na het melden van de klacht bij de bedrijfsleider ontving de klant een terugbetaling van 2,50 euro, maar de klant besloot het aangetaste eten niet weg te gooien.

Mijn Klacht:

hoi ik heb net een pot strooikaas gehaalt a 2.49 heb 1 kilo gehakt gehaalt en een groente pakket en een pot pastasaus en 1 zak macroni eenmaal alles gemaakt en op geschept had ik bij mijn zoontje en mij zelf erna kaas over de macroni gedaan ik ruik zelf altijd aan mijn eten is een tik van mij en toen zag ik ter verbazing dat er hele kleine haartjes tussen de kaas zat heb de pot nog even open gemaakt en ja daar zaten ze dus zeer kleine haartje haast niet te zien maar ze zaten er tussen ben terug gegaan met het eten met de kaas er tussen en de pot strooikaas en het bonnetje heb dit gemeld bij de bedrijfleider en kreeg netjes mijn geld van de pot strooikaas terug dus 2.50 ik vroeg wat gebeurt er met het eten ja dat kon ik weg gooien in de vuilnisbak nou dat heb ik dus niet gedaan ligt hier nu in de koelkast want ja ook dat heeft geld gekost dit kreeg ik dus niet vergoed dus daar gaat mijn klacht over

Gewenste Oplossing:

wanneer ik tevreden ben is als ik dus het eten vergoed krijg hoef niet alles want ja eet er 2 dagen van maar de helf van 1 kilo gehakt 2.19 en de helft van de zak macroni 0.45 cent en de helft van macroni pakket 0.65 en de saus 0.50 cent ik heb het bonnetje terug gevraagt die heb ik zelf dus nog kijk dit klinkt niet veel maar is toch 1 dag eten en met beperkt budget is dit toch 1 dag te kort heb zelf bewind dus dan heb je het al minimaal vandaar dat het erg is als ik dit te kort kom voor een ander is het niks maar voor ons wel krijg ik dit terug zal ik te vreden zijn hun gingen zelf er verder mee omdat ik zij dat het welligt in de rest ook zat dus doen hun dat ben ik ook te vreden en hun zelf lijkt mij ook mocht u een foto willen van het bonnetje kan dat natuurlijk ik bewaar het samen met het eten in de koelkast of eerstdaags in de vriezer mocht dit nodig zijn anders gooi ik het weg na dat mijn klacht afgehandelt is m.v.g

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Aldi

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Aldi over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Aldi nog niet in behandeling is genomen.

Aldi

Heeft op 09 februari 2021 om 14:23 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste klant,

ALDI is sinds september 2020 actief op Klacht.nl. De klacht die u hier hebt ingediend, is gedateerd of via een ander kanaal opgelost. Wij zullen deze klacht daarom afsluiten en als opgelost beschouwen. Mocht u nog vragen hebben of verder geholpen willen worden met uw klacht, neem dan contact op via [email protected].

Met vriendelijke groet,

ALDI Klantenservice

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer