Klacht: Familiezwembad niet geleverd

Ria 1986 op 31 mei 2021 over Aldi in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Aldi has resolved this complaint
Klacht opgelost op 31 mei 2021
Reactie van het bedrijf:

Beste mevrouw Schalkhaar, Wij vinden het uiteraard vervelend om te horen dat er in het filiaal waar u in de rij heeft gestaan geen zwembad is geleverd, dat is niet zoals het hoort. Mijn collega`s hebben inderdaad op u verzoek...

Bedrijf Aldi
Categorie Supermarkten
Status Opgelost
Datum 31 mei 2021

Een klant stond op zaterdagmorgen vroeg voor de Aldi in Nieuw-Buinen om een familiezwembad op te halen, maar ontdekte bij opening dat het product niet was geleverd. Als compensatie kreeg de klant een doosje Merci aangeboden, maar er was geen mogelijkheid om contactinformatie achter te laten voor een toekomstige levering. Een bezoek aan een ander filiaal leverde ook geen oplossing op, aangezien daar ook geen zwembaden beschikbaar waren, ondanks dat er één zwembad was geleverd.

Mijn Klacht:

Afgelopen zaterdag (29/5) stond ik om 7.30 uur voor de deur van het filiaal in nieuw buinen om het familiezwembad ter waarde van 99 euro te halen. Ik stond als eerste voor de deur en was daardoor erg verheugd. Om 8 uur ging het filiaal open, waarop gelijk werd gezegd wie komen er voor het zwembad, deze is helaas nergens geleverd. We kregen ter compensatie een doosje merci aangeboden en bij vragen of ze ons nummer wilde noteren dat ze ons zouden contacten als deze er wel weer was dit wilde ze doen. Toch ben ik nog naar het filiaal musselkanaal gereden daar waren de zwembaden uitverkocht bij navragen of ze wel waren geleverd vertelde de medewerker dat er 1 zwembad was geleverd.

Gewenste Oplossing:

Dat zodra het zwembad wel wordt geleverd wij deze mogen halen voor 99 euro.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Aldi over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Aldi in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Aldi een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Aldi

Heeft op 31 mei 2021 om 15:47 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste mevrouw Schalkhaar,

Wij vinden het uiteraard vervelend om te horen dat er in het filiaal waar u in de rij heeft gestaan geen zwembad is geleverd, dat is niet zoals het hoort.
Mijn collega`s hebben inderdaad op u verzoek de telefoonnummers genoteerd, maar ik moet u helaas melden dat de zwembaden zijn uitverkocht.

Onze distributiecentra bepalen hoeveel producten er naar elk filiaal moeten. Het kan dus wel zijn dat andere filialen er meer hadden, maar hoe dan ook hadden wij zeker te weinig zwembaden om iedere klant tevreden te stellen. Alle klachten over deze zwembaden geven wij door, zodat wij bij een volgende actie een betere inschatting kunnen maken van de hoeveelheden.

Met vriendelijke groet,

Marco
Specialist Customer Service

Klantenservice
ALDI Nederland
Pascalweg 21
Postbus 147
4100 AC Culemborg
[email protected]
Bereikbaar ma t/m vr 09.00 - 17.00 uur

Alle klachten die gemeld zijn door Ria 1986
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer