Klacht: agis eist onbetaalbaar terug-betalings bedrag per maand

Leonard Tw. op 14 april 2014 over Agis in de categorie Verzekering

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Agis
Categorie Verzekering
Status Open
Datum 14 april 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Op 9 april 2014 ontving ik van Agis de vlg. schriftelijke mededeling :

Wij betaalden U Eu.1500,- teveel aan U.
‘ Er stond n.l een verkeerde vergoeding voor tandheelkundige kosten in ons syteem. Wij bieden onze verontschuligingen aan’.
Wij betaalden deze kosten in het 1e half jaar van 2013 (!!)

Afijn ‘k heb hun vandaag gebeld en uiteindelijk via afd consumenten vernomen dat het maximale wat ze voor mij in zake deze konden doen (ondanks dat ik hun nog ‘gesmeekt’ heb het aantal termijnen van 18 maanden naar 36 maanden te brengen ; hoofd afd. Debiteuren ging daar niet accoord mee zo vertelde de dame van Consumenten service mij), was met mij een terug-betalings regeling te treffen van die 18 maanden dus ; wat neer komt op een bedrag van Eu.83,30 per maand.Wat ik dus onmogelijk kan betalen !!!
*Heb hun verteld dat ik nog recentelijk via Kredietbank Amsterdam in Febr. 2014 een lening heb moeten afsluiten om een andere schuld te kunnen betalen en daar ik de Kredietbank nu Eu.43,00 per maand moet terug betalen en er verder nauwelijks meer enige inanciele ruimte voor mij is over gebleven.

Kortom : indien Agis alsnog accoord zou wil gaan met een terug betaling over 36 maanden (=Eu 41,65), zou dit mij enorm helpen.

Gaarne uw bemiddeling inzake deze,

Met vriendelijk dank,

Leonard Twijsel

Gewenste Oplossing:

Aantal termijnen om het bedrag terug te betalen van 18 maanden (zoals voorlopig nu met Agis afgesproken heb), naar 36 maanden brengen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Agis

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Agis nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM