geld gestoolen
Klacht van joerg op 12 december 2013 over Adyen in de categorie Betalingsdiensten
ik heb geen machtiging gegeven en ik heb ook geen contact met die site Lees meer
Bij Adyen zijn 2 klachten ingediend op Klacht.nl. Dien een klacht in over Adyen.
Adyen is een betalingsprovider. Dit betekent dat zij betalingen voor andere bedrijven verwerken. Daardoor staat Adyen vaak genoemd als naam bij de bankrekeninghouder,... Lees meer >
Adyen is een bedrijf actief in de categorie Betalingsdiensten. Op Klacht.nl zijn in totaal 3550 klachten gemeld over Adyen. Hiervan zijn er 2871 opgelost (81%). Consumenten kunnen via Klacht.nl hun ervaring met Adyen delen.
De meest voorkomende klachten over Adyen gaan over: geld, rekening, afgeschreven, afschrijving, zonder. Op basis van de 3550 ingediende klachten zien we een patroon in de soort problemen die consumenten ervaren. Adyen lost het merendeel van de klachten op, met een oplossingspercentage van 81%.
Stappenplan bij een klacht over Adyen:
1. Neem eerst contact op met Adyen — gebruik de klantenservice of het contactformulier op hun website. Bewaar altijd een referentienummer.
2. Documenteer alles — bewaar e-mails, screenshots, facturen en andere relevante documenten.
3. Stel een duidelijke deadline — geef het bedrijf een redelijke termijn (bijv. 14 dagen) om te reageren.
4. Dien een klacht in op Klacht.nl — beschrijf duidelijk wat er is gebeurd, wat u al heeft geprobeerd, en wat u verwacht als oplossing.
5. Escaleer indien nodig — als het bedrijf niet reageert, overweeg dan de Geschillencommissie, het Juridisch Loket (gratis advies), of de kantonrechter.
Tip: een gedetailleerde, feitelijke klacht met bewijs wordt sneller en beter opgelost dan een emotionele tekst.
Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u altijd eerst de interne klachtenprocedure van het bedrijf doorlopen. Komt u er niet uit? Dan kunt u naar de Geschillencommissie, het Kifid, of de kantonrechter. De ACM en ConsuWijzer bieden gratis informatie over uw rechten.
Facebook: AdyenPayments
Twitter/X: @adyen
U kunt een klacht over Adyen indienen via Klacht.nl. Ga naar de klachtenpagina, beschrijf uw probleem en uw klacht wordt direct zichtbaar voor Adyen.
Op Klacht.nl zijn in totaal 3.550 klachten over Adyen ingediend, waarvan 2 in het afgelopen jaar. De meest voorkomende klachten gaan over Betalingsdiensten.
Adyen lost 81% van de klachten op via Klacht.nl. Dit is bovengemiddeld. In totaal zijn 2.873 van de 3.550 klachten opgelost.
De meest voorkomende klachten over Adyen gaan over Retour en terugbetaling problemen met Adyen. Bekijk alle Adyen klachten per onderwerp op de bedrijfspagina.
U kunt contact opnemen met Adyen via Facebook, via X (Twitter). U kunt ook een klacht indienen via Klacht.nl, waar Adyen actief klachten behandelt.
Als consument heeft u recht op een deugdelijk product of dienst. Reageert Adyen niet op uw klacht? Stuur een schriftelijke ingebrekestelling met een termijn van 14 dagen. U kunt ook een klacht indienen via Klacht.nl — openbare klachten krijgen vaak sneller een reactie.
Klacht van joerg op 12 december 2013 over Adyen in de categorie Betalingsdiensten
ik heb geen machtiging gegeven en ik heb ook geen contact met die site Lees meer
Klacht van ChiellieNL op 11 december 2013 over Adyen in de categorie Betalingsdiensten
Adyen schrijft maandelijks, ZONDER toestemming geld af van m'n rekening. Dit doen ze (bewust) dmv een zogenaamde 'eenmalige machtiging', waardoor deze niet te retourneren is. Zelf zeggen ze (zie alle andere klachten) dat ze handelen in opdracht van een bedrijf en... Lees meer
Klacht van Madydepady op 10 december 2013 over Adyen in de categorie Betalingsdiensten
Per 28-11-2013 28.00euro overgemaakt via ideal op rek 0565668625 tnv Adyen. Voor een bestelling bij Preminal levertijd een tot twee werk dagen sinds dien niets ontvangen. website www.preminal.nl niet te berijken. Lees meer
Klacht van otto00 op 09 december 2013 over Adyen in de categorie Betalingsdiensten
Geincasseerd door Adyen 19-03-2013 138,50 euro voor een WEEKENDJEWEG Rekening staat nog op de naam van mijn moeder, die reeds 7 jaar geleden overleden is. Pasjes zijn reeds jaren vernietigd. rekening NL50 INGB 0000 3921 64 Lees meer
Klacht van C.H.Vu op 06 december 2013 over Adyen in de categorie Betalingsdiensten
OP 19-11-2013 is er 2 keer een brdrag van €79,95(23-11-2012)en €89,95(22-11-2013) is afgeschreven van mijn bankrekening door Adyen Bv zon toesteming. Mijn kind(Danny Vu) zit nu in het 2e jaar(VWO) van het Voortgezet onderwijs, Dus heeft het nu niks... Lees meer
Klacht van teigetje77 op 05 december 2013 over Adyen in de categorie Betalingsdiensten
Al maanden wordt er een bedrag van € 8,49 afgeschreven van mijn bankrekening, zonder dat ik er opdracht toe heb gegeven. Ik heb nooit mijn bankrekeningnummer gegeven, dus snap niet dat er geld wordt afgeschreven. Lees meer
Klacht van p.korremans op 04 december 2013 over Adyen in de categorie Betalingsdiensten
Bij controle van mijn vaders rekening 1203583 bleek dat er al bijna 3 jaar 80,70 euro per kwartaal afgeschreven word, het bizarre is dat in deze periode nooit een aanbieding/voorstel is geweest al diverse keren geprobeerd om dit bij... Lees meer
Klacht van Tejo op 04 december 2013 over Adyen in de categorie Betalingsdiensten
Er is reeds 2x een bedrag van 4,90 afgeschreven en ik weet niet waarom. Terugboeken is niet mogelijk. Lees meer
Klacht van hennie van den berg op 03 december 2013 over Adyen in de categorie Betalingsdiensten
Adyen BV heeft 179,40 euro van mijn rekening afgehaald. Met als mededeling casualdatingnl, terwijl ik daar helemaal niks mee te maken heb!! De bank kan niks doen, maar hoe krijg ik gvd me geld terug????!!!! Dit is toch te bizar... Lees meer
Klacht van regina_89 op 30 november 2013 over Adyen in de categorie Betalingsdiensten
afgelopen week heb ik een rekening van voogd verzekeringen voldaan en tot mijn verbazing word er zonder enige machtiging € 28.65 van mijn rekening afgeschreven door ADYEN. nadat ik dit zag heb ik contact opgenomen met de ING bank, alleen... Lees meer