Klacht: Traineren ontslag hoofdelijke aansprakelijkheid hypotheek na scheiding

zat op 29 april 2014 over ABN AMRO in de categorie Banken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 16 juni 2014
Reactie van het bedrijf:

De klacht kunnen we vanuit ABN AMRO Webcare niet verder via dit forum behandelen. Dit loopt nu via de hypotheekafdeling.

Bedrijf ABN AMRO
Categorie Banken
Status Opgelost
Datum 29 april 2014

Een klant van ABN AMRO heeft problemen ondervonden bij het ontslag van hoofdelijke aansprakelijkheid voor een hypotheek na zijn scheiding in augustus 2013. Ondanks herhaalde verzoeken van zowel het notariskantoor als zijn advocaat, heeft het bankteam in Amersfoort niet gereageerd, wat de voortgang van de procedure belemmert. De klant beschouwt de situatie als onprofessioneel, vooral omdat alle benodigde documenten al sinds februari 2013 bij de bank aanwezig zijn.

Mijn Klacht:

Vorig jaar, augustus 2013, is de scheiding tussen mijn ex en mij uitgesproken. Ondanks meerdere verzoeken van het notariskantoor Abma Schreurs en mijn advocaat is het tot op heden nog niet gelukt om de heren van Team AAB uit Amersfoort tot akte te bewegen en mij uit de hypotheekakte te schrijven. Hierdoor kan de akte van verdeling bij de notaris niet worden getekend en de hele procedure volledig uit de hand loopt. Het gaat om een verwaarloos bedrag in verhouding tot de waarde van het onderpand en inkomen. Alle benodigde papieren zijn als sinds februari 2013 in het bezit van de ABNAMRO. Op 26 februari ontving de notaris een standaard email waarin werd aangegeven dat de aanvraag via een adviseur moet worden ingediend De aanvraag is nb door onze private banker ingediend. Niet professioneel.

Gewenste Oplossing:

De heer Thijs Mooij van Team AAB Noordwest uit Amersfoort moet inzake dossier 700050633 contact opnemen met de heer Pieter Borst AbnAmro
Private banking en Rianne Handgraaff van Abma Schreurs Advocaten & Notarissen referentie: HI/2013.41379.01/RHA/RHA tel. 088 433 43 32 Aanwezig maandag t/m woensdag, donderdag in oneven week en vrijdag.
Ik ben tevreden als ik de akte van verdeling kan tekenen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door ABN AMRO in behandeling genomen

Bericht van

11 jaren geleden - Geachte klant, We hebben uw klacht begin mei doorgegeven aan de desbetreffende medewerker. Deze medewerker neemt de klacht verder in behandeling. Mochten wij 19-5-2014 nog geen reactie van u hebben ontvangen, dan gaan we ervan uit dat u klacht goed is opgepakt en zullen wij uw klacht op dit forum sluiten. Met vriendelijke groet, Webcare ABN AMRO Mw. M. de Ridder

Reactie van de melder van de klacht

11 jaren geleden - Helaas tot op heden buiten bovenstaande email nog geen enkele reactie van de ABN ontvangen...

Reactie van de melder van de klacht

11 jaren geleden - Zeker na het lezen van het advies van AFM kan ik mij niet voorstellen dat de aanvraag niet zal worden gehonoreerd, Het gaat hier om een maandinkomen van NETTO 4250 euro en een woning die getaxeerd is op 1.200000 euro. Een hypotheek van 200000,- euro/ De maandlasten zijn ca. 260 euro per maand! AFM: Volgens de wet hoeven banken zich in een aantal gevallen, zoals bij scheidingen, niet strikt te houden aan de regels voor verantwoorde kredietverlening. Toch ontvangt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) signalen dat kredietaanbieders in deze situaties vasthouden aan bestaande normen. De meldt de AFM op haar website. Regels voor verantwoorde kredietverlening Om onverantwoorde kredietverlening aan consumenten te voorkomen zijn een aantal regels vastgesteld. Met deze regels wordt voorkomen dat een consument, gelet op het inkomen en de waarde van de woning, een te hoge hypotheek afsluit. Toch gelden deze regels niet in alle situaties. In een aantal gevallen geeft de wet ruimte om af te wijken van de bestaande regels, in het belang van de klant. Strikte naleving regels niet altijd in het belang van de klant Bij bijzondere situaties, zoals relatiebreuk, werkloosheid of arbeidsongeschiktheid, kan het onverkort toepassen van deze regels tot problemen leiden. Zo is het in de huidige tijd waarin de huizenprijzen onder druk staan meestal niet in het belang van de consument om aan te dringen op verkoop van woning als dat nog op een verantwoorde wijze voorkomen kan worden, aldus de AFM. Er moet dan uiteraard wel aangetoond worden dat de consument in de nieuwe situatie de woonlasten kan betalen.

Bericht van

11 jaren geleden - Geachte klant, Heel vervelend dat u geen reactie heeft ontvangen. U heeft ons ook per mail benaderd. Ik heb u een mail teruggestuurd. Graag verneem ik via diezelfde weg een reactie, zodat ik u zo goed mogelijk kan helpen. Met vriendelijke groet, ABN AMRO Webcare, J. van Vloten

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat ABN AMRO een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

ABN AMRO

Heeft op 16 juni 2014 om 12:31 geantwoord

Geboden Oplossing:

De klacht kunnen we vanuit ABN AMRO Webcare niet verder via dit forum behandelen. Dit loopt nu via de hypotheekafdeling.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM