Klacht: Hij heeft mij opgelicht voor kopen van een schoenen

Serab op 19 december 2022 over ABN AMRO in de categorie Banken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 20 december 2022
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer/mevrouw Serab, Hartelijk dank voor het plaatsen van uw klacht. Ik begrijp uit uw beschrijving dat u zelf een overboeking heeft gedaan via iDEAL. Het IBAN dat u noemt is een tussenrekening van Tikkie. Ik verwacht dan ook dat...

Bedrijf ABN AMRO
Categorie Banken
Status Opgelost
Datum 19 december 2022

Een klant van ABN AMRO meldt dat hij is opgelicht bij de aankoop van schoenen. Hij heeft geen informatie over de dader, behalve het account dat gebruikt is voor de transactie. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Ik weet niet hoe hij eruit ziet of anders ik Weet alleen zijn account?

Gewenste Oplossing:

Dat mijn geld terug krijgen daar ben ik blij mee

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door ABN AMRO in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat ABN AMRO een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

ABN AMRO

Heeft op 20 december 2022 om 11:01 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer/mevrouw Serab,

Hartelijk dank voor het plaatsen van uw klacht. Ik begrijp uit uw beschrijving dat u zelf een overboeking heeft gedaan via iDEAL. Het IBAN dat u noemt is een tussenrekening van Tikkie. Ik verwacht dan ook dat u via een Tikkie-link heeft betaald. In de details van uw betaling vindt u ook het IBAN van de begunstigde van deze Tikkie-betaling. Dit is het IBAN van de oplichter, niet het door u genoemde NL13 ABNA 0506 4173 44.

Ik neem even aan dat uw betaling is gedaan voor een product of dienst. Indien u niet (meer) met de aanbieder/verkoper in contact kan komen en uw geld netjes terug krijgt vanwege het niet leveren, dan heeft u te maken met oplichting.

De bank kan deze betaling helaas niet terugdraaien. Ik adviseer u daarom om aangifte te doen bij de politie van oplichting. Dit kan online via politie.nl
Noem in de aangifte het rekeningnummer (IBAN) van de begunstigde. Nogmaals: Dit is dus niet NL13ABNA0506417344, maar het IBAN dat u in de details van uw betaling vindt.

Ook wil ik u wijzen op de mogelijkheid om, nadat er aangifte is gedaan bij de politie, samen met uw bank te kijken naar de mogelijkheden om de procedure NAW-gegevens Begunstigde bij niet-bancaire Fraude te starten. U kan meer lezen over deze procedure via de website van de Consumentenbond: https://www.consumentenbond.nl/betaalrekening/opvragen-gegevens-oplichter

Indien uw situatie in aanmerking komt voor deze procedure dan krijgt de ontvanger van uw betaling een brief met het dringende verzoek het geld binnen 3 weken terug te boeken. Doet de rekeninghouder dit niet, dan ontvangt u de Naam, adres en woonplaats van de begunstigde vanuit uw bank. Met deze gegevens kan u dan een civiele procedure starten om uw geld terug te eisen via de rechter.

Omdat ik niet meer voor u kan doen in deze situatie dan u wijzen op de mogelijkheid van aangifte en bovenstaande procedure starten, sluit ik de klacht op dit forum.

Ik wens u veel sterkte met de situatie.

Met vriendelijke groet,

Floris
ABN AMRO Webcare

Alle klachten die gemeld zijn door Serab
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM