Klacht: De slinkse manieren om van leningen af te komen.

AnnavWIJK op 07 april 2021 over ABN AMRO in de categorie Banken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 22 april 2021
Reactie van het bedrijf:

Op 8 april hebben wij vanuit ABN AMRO Webcare deze klacht in behandeling genomen. In onze reacties hebben wij aangegeven welke stappen de klant kan nemen om bezwaar te maken tegen de beslissing van de bank om te stoppen met...

Bedrijf ABN AMRO
Categorie Banken
Status Opgelost
Datum 7 april 2021

Na 35 jaar klant te zijn bij ABN AMRO, ontvingen de ouders van de klager een brief waarin werd aangekondigd dat hun privelimiet plus zou worden stopgezet en dat ze in plaats daarvan rood konden staan. De klager heeft herhaaldelijk geprobeerd contact op te nemen met de bank om hulp te bieden, maar werd steeds uit de wachtrij gegooid zonder met een medewerker te kunnen spreken.

Mijn Klacht:

Mijn ouders zijn al 35 jaar klant van deze bank. Beide zijn nu 5 jaar gepensioneerd. Ook maken ze al 10 jaar gebruik van het privelimiet plus.
Nu kregen ze een tijd geleden een brief van de abn-amro. Men ging stoppen met dit krediet. Maar geen zorgen, de bank biedt u een alternatief aan, n.l. rood staan.
Ze hoefde alleen maar even hun nieuwe financiele situatie in te vullen online en het was gepiept.
Aangezien mijn ouders er niet veel van snapte vroegen ze mij wat ze hier mee aan moesten. Ik zei dat ik wel even zou bellen met de vriendelijke bank. Dit heb ik de afgelopen 10 dagen een keer of 40 geprobeerd. Je komt in een wachtrij en na 15 minuten een ogenblijk geduld te hebben gehoord, word je uit de wachtrij gegooid en moet je overnieuw beginnen. Geen doorkomen aan!
Dus vraag ik me af hoeveel duizenden van deze brieven heeft de abn-amro eigenlijk verstuurd? Dat de kredietafdeling zo overbelast is? Of….????
Toch maar even gaan googlen. En daar lees ik op diverse plekken een behoorlijk aantal klachten over deze (wat ik nu vind afpoeier) brief.
Een aantal mensen hebben de overstap naar rood staan wel gemaakt. En kregen tot hun grote verbazing na verloop van tijd een nieuwe brief van HUN bank. Dat de aanvraag van hun rood staan krediet was afgewezen omdat hun inkomsten plaatje was gewijzigd sinds de aanvraag van hun prive limiet plus!! Ondanks dat deze mensen NIMMER een achterstand in betalen hadden gehad! Het was zelfs nog nooit nodig geweest een herinnering ofzo te sturen. Dus dezelfde betaal trouw als mijn ouders. Verder werd nog even vermeld dat ze schriftelijk zouden worden ingelicht wanneer en op welke wijze ze het prive limiet plus krediet diende in te lossen!
Is DIT de manier waarop men bij de abn-amro met hun jarenlange trouwe klanten omgaat???
Een fake briefje, met een fake excuus als we stoppen met het privelimiet plus krediet om mensen van een krediet af te krijgen? En is dit uberhaupt wel rechtsgeldig? Een eenzijdig verbreking van een contract zonder een geldige reden (b.v. als wanbetaling ofzo)? Ik zal deze vraag ook voorleggen aan mijn rechtsbijstandsverzekeraar, maar voor nu vind ik dit een grote schande!

Gewenste Oplossing:

Wanneer deze maatregel ongedaan wordt gemaakt.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door ABN AMRO in behandeling genomen

Bericht van

4 jaren geleden - Beste AnnavWIJK, Ik begrijp dat de frustratie erg hoog zit, aangezien u ons hier meerdere malen over heeft benaderd. Mijn collega's Martijn en Julia hebben in hun reacties uitgelegd waarom de keuze is gemaakt te stoppen met Privélimiet Plus. Toch leg ik u nogmaals kort uit waarom, mocht u de reacties gemist hebben. Bij Privélimiet Plus was het mogelijk om constant rood te staan op de rekening. Dat strekt voorbij het doel die wij aan rood staan toekennen. Namelijk een korte tijdelijke oplossing. Bij Rood Staan bent u verplicht regelmatig een positief saldo te hebben. Dit verschil in beide vormen resulteert erin dat we besloten alleen Rood Staan te blijven aanbieden. Voor leningen die voor langere tijd nodig zijn, gaan onze leenadviseurs graag het gesprek aan met u. Deze beleidskeuze geld voor alle klanten die gebruik maken van Privélimiet Plus. Alle nieuwe aanvragen worden getoetst aan de huidige maatstafen. Toch kunnen we begrijpen, dat in sommige uitzonderlijke gevallen een andere oplossing nodig is. Hiervoor hebben we een aparte afdeling die individuele gevallen nagaat op verzoek van de klant. Heeft u hen ook al gebeld? Ze zijn bereikbaar op 020 - 628 00 76 (gebruikelijke belkosten) op werkdagen van 9:00 tot 17:00 uur. Belangrijk is dat uw ouders aanwezig zijn bij het gesprek, of u gemachtigd bent hun rekeninggegevens te bespreken. Ik hoop dat ze via deze weg nog een oplossing kunnen vinden. Met vriendelijke groet, Eva ABN AMRO Webcare

Reactie van de melder van de klacht AnnavWIJK

4 jaren geleden - Spreek ik Spaans? De klacht is dat jullie zogenaamd een “andere oplossing” bieden, maar dat NA de aanvraag van deze andere oplossing mensen onmiddellijk worden afgewezen! Ondanks dat ze jarenlang probleem loos hebben afbetaald, een bedrag vele malen hoger als wat er zogenaamd door jullie wordt aangeboden! Als excuus gebruiken jullie iedere keer hetzelfde! Bij alle mensen die ik op internet heb gevonden! “ ja maar u bent nu gepensioneerd en uw inkomen is lager. Dus krijgt u die nieuwe oplossing niet en tevens moet u nu het saldo van het bestaande krediet in een keer inlossen.” Dat is de oplossing van de abn amro voor het, 10 jaar lang, in rekening brengen van torenhoge woeker rente! En dan komt u met “bel ons even”. Dat heb ik de afgelopen 10 dagen ruim 40 keer gedaan. Iedere keer 15 minuten in de wachtrij om er dan uitgegooid te worden, zodat je opnieuw kunt beginnen!! Dus hoeveel duizende abn amro klanten proberen jullie op deze manier op te lichten. Aangezien alle lijnen continu te druk bezet zijn?

Bericht van

4 jaren geleden - In uw bericht was mij niet duidelijk dat u al beroep had gedaan op de exceptieprocedure via het speciale nummer dat ik u stuurde. Als ook uit hun toetsing blijkt dat ze niet in aanmerking komen voor een lening, dan kan ik hiertegen niets meer doen. De leennormen worden continu aangepast en aangescherpt op grond van de huidige situatie. Zo zijn onlangs extra verplichte controlevragen toegevoegd om de financiele situatie nog beter in kaart te brengen. Dit is niet alleen ons eigen beleid, maar beleid dat alle banken hanteren. Hun situatie is immers ook niet zoals dit 35 of 10 jaar geleden was. Een lening sluiten ze af voor nu en in de toekomst, dus daarmee moeten wij vanuit onze zorgplicht rekening houden. Helaas kan ik tegen deze beslissing niets doen, omdat onze specialisten dit blijkbaar al hebben beoordeeld. Als uw ouders bij hen telefonisch al een klacht hebben ingediend en dit niet opschiet, dan kunnen ze zich nog richten tot onze afdeling Klachtenmanagement. Via de link hieronder leest u hoe zij hun klacht door een tweede klachtbehandelaar opnieuw laten beoordelen. https://www.abnamro.nl/nl/prive/abnamro/klachtenregeling/index.html Met vriendelijke groet, Eva ABN AMRO Webcare

Reactie van de melder van de klacht AnnavWIJK

4 jaren geleden - Heeft er misschien bij abn amro WEL geleerd te lezen?? Telefonisch contact is onmogelijk!! Ook vandaag weer 5 keer geprobeerd! En er is dus ook niets “afgewezen”. Maar blijkbaar zijn mijn ouders WEL in staat keurig netjes en zonder problemen maandelijks 175 euro af te lossen, maar niet de 43 euro die de abn amro voorstelde? Als er nu ook nog iemand van de abn gaat reageren die de leeskunst wel onder de knie heeft, ipv van die parttimers die tot nu toe hebben geantwoord, kan die misschien even uitleggen waarom het klachten regent bij Arag rechtsbijstand, en dat die klachten voor bijna 90% van bejaarde abn amro klanten afkomstig zijn? Ook ik heb, namens mijn ouders daar een klacht ingediend. Want hier zit een heel vreemd luchtje aan. De termen witwassen en woekerrentes blijven maar naar boven komen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat ABN AMRO een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

ABN AMRO

Heeft op 22 april 2021 om 09:43 geantwoord

Geboden Oplossing:

Op 8 april hebben wij vanuit ABN AMRO Webcare deze klacht in behandeling genomen. In onze reacties hebben wij aangegeven welke stappen de klant kan nemen om bezwaar te maken tegen de beslissing van de bank om te stoppen met het verstrekken van een Privélimiet Plus, namelijk door de klacht schriftelijk voor te leggen bij onze afdeling Klachten Management. In de laatste reactie geeft de klant aan deze zaak via de rechtsbijstand op te willen nemen. Omdat wij via deze site verder niets meer voor de klant kunnen betekenen, sluiten wij hierbij deze klacht.

Met vriendelijke groet,
ABN AMRO Webcare

Alle klachten die gemeld zijn door AnnavWIJK
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM