Klacht: Inloggen met nieuw gps toestel

bikerstef27 op 24 april 2021 over TomTom in de categorie Navigatiesystemen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf TomTom
Categorie Navigatiesystemen
Status Open
Datum 24 april 2021

Een klant heeft problemen met het registreren van zijn nieuwe TomTom 550 premium navigatiesysteem, omdat zijn e-mailadres al in gebruik is. Hij heeft eerder verkochte GPS-toestellen verwijderd, maar kan nog steeds niet inloggen met zijn bestaande e-mailadressen. De klant vraagt om advies over de te ondernemen stappen.

Mijn Klacht:

Sinds afgelopen dinsdag 20/4 ben ik eigenaar van een nieuwe 550 premium die ik graag wenste te registreren via mijn bestaand mail adres,wat blijkbaar niet mogelijk is wegens reeds bestaand.
Ik heb echter mijn voorgaande moto gps die ik heb verkocht(aan de hand van onderdeelnummer S/N:K……) verwijdert.
Hetzelfde heb ik ook gedaan in januari 2018 met de gps die ik ook had verkocht van mijn wagen.
Beide Tomtom wagen en moto was gekoppeld aan een verschillend mail adres.
Met geen van beide mailadressen kan ik inloggen om mijn nieuwe 550 premium te registreren wegens reeds gekend.
Welke actie dien ik nu te ondernemen ,

Gewenste Oplossing:

Van zodra ik mijn nieuw toestel kan registreren en koppelen aan een reeds bestaand mail adres.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over TomTom

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over TomTom nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door bikerstef27
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM