Klacht: valse informatie subsidie

Michael Aken, van op 16 december 2020 over Van Mossel Automotive in de categorie Autodealers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Van Mossel Automotive is working on this complaint
🔄 In behandeling
Categorie Autodealers
Status In behandeling
Datum 16 december 2020

Een klant van Van Mossel Automotive in Amsterdam heeft een klacht ingediend over valse informatie met betrekking tot de subsidie voor elektrische auto's bij de aankoop van een privatlease MG. De verkoper zou hebben aangegeven dat aanvragen voor 2020 naar 2021 konden worden doorgeschoven, terwijl de klant later te horen kreeg dat hun aanvraag was afgewezen omdat er geen subsidie meer beschikbaar was voor auto's die in 2020 zijn aangeschaft. De klant voelt zich hierdoor opgelicht.

Mijn Klacht:

Bij het aanschaffen van een privatlease MG bij van Mossel in Amsterdam hebben wij valse informatie gekregen over de subsidie voor electrische auto’s.
De verkoper vertelde dat de subsidiepot van 2020 leeg was (dat wisten we ook) maar dat aanvragen werden door geschoven naar 2021.
Echter onze aanvraag is afgewezen, vanwege dat er geen subsidie meer wordt gegeven over auto’s die in 2020 zijn aangeschaft en dat dit een regel is die al het hele jaar geldt.
De verkoper is daar absoluut van op de hoogte geweest.
Wij voelen ons opgelicht.

Gewenste Oplossing:

Als er een oplossing wordt aangeboden voor de gemiste subsidie.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Van Mossel Automotive nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Van Mossel Automotive in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door Trudi1954
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM