Klacht: Aquisitiefraude

VrankenVrij op 04 september 2019 over Handboek.nl in de categorie Internetshops - Boeken en tijdschriften

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 4 september 2019

Een klant heeft een klacht ingediend tegen Handboek.nl vanwege vermeende acquisitiefraude. Na een telefoongesprek ontving de klant een factuur die niet aan de voorwaarden voldeed en kreeg geen reactie op zijn bezwaar van de eigenaresse. De klant heeft het gevoel opgelicht te zijn en twijfelt aan de echtheid van de medewerkers.

Mijn Klacht:

Ik ben gebeld en ben zo stom geweest om e.e.a. op een bandje te laten vastleggen. Ik heb daarna bezwaar aangetekend en heb een factuur gekregen die niet aan de voorwaarden voldoet. Ik heb gemeld bij de fraudehelpdesk en ook bij handboek.nl. Krijg van de eigenaresse nooit een antwoord. Gevoelsmatig gebruiken ze geen echte namen van medewerkers. Het stinkt aan alle kanten, maar krijg er de vinger niet achter en ik ben dus gewoonweg opgelicht.

Gewenste Oplossing:

Als de factuur van tafel is en dit soort partijen nu eens keihard aangepakt worden.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Handboek.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Handboek.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM