Klacht: levering product protect om te behandelen

A J van de Kasteele op 06 mei 2019 over Hoogenboezem in de categorie Meubelwinkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Hoogenboezem has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Meubelwinkels
Status Open
Datum 6 mei 2019

Een klant van Hoogenboezem heeft geklaagd over de levering van een beschermingspakket voor meubels. Hoewel er drie pakketten waren besteld, ontving de klant er slechts één en ontdekte later dat de prijs van het pakket veel hoger was dan vergelijkbare producten op de markt. De klant voelt zich misleid door de hoge kosten en de verkooppraatjes van het bedrijf.

Mijn Klacht:

Bij levering van meubelen was er een pakket bijgeleverd om de meubels te behandelen tegen vuil vlekken, hoewel er drie betaald waren .Ben hier zelf achteraan gegaan en na twee weken kreeg ik dat per post .
Na even nazoeken wat dit nu eigenlijk kost kom ik er achter dat deze pakketten via de zaak behoorlijk aan prijs gerekend worden en moet je nog zelf behandelen voor dat geld € 225,00.
Dan zijn het flesjes van 250ml hoewel er te koop zijn van 500 ml exact dezelfde voor de prijs van € 17,00 tot 22,00 per pakket .
Dan wordt je toch aardig bedonderd voor dit soort verkooppraatjes.
Dus let goed op wat je voorgeschoteld krijgt.
Even googelen is de moeite waard

Gewenste Oplossing:

Graag zou ik zien dat bij de verkoop van meubelen een normale prijs van dit soort pakket wordt gehanteerd .dit is een verschil van € 146 met wat ik heb betaald voor minder inhoud.
Hoop dat de zaak hier mij in tegemoet komt

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Hoogenboezem over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM