Klacht: 2 uur in de rij en dan nog niks.

QVD op 01 november 2018 over McDonalds in de categorie Fastfood ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf McDonalds
Categorie Fastfood ketens
Status Open
Datum 1 november 2018

Na twee uur in de rij te hebben gestaan bij de McDonald's drive-in tijdens een Halloween-event, werden de klanten door een verkeersregelaar verteld dat ze de rij moesten verlaten. Ondanks eerdere informatie van medewerkers dat ze nog naar binnen mochten, kregen ze geen verdere oplossingen aangeboden voor hun lange wachttijd.

Mijn Klacht:

Heel leuk een horror mac drive met Halloween. Natuurlijk was het super druk en stonden we lang in de rij. Een aantal keer kwamen er Mac Donalds medewerkers langs lopen met dat we geluk hadden dat we een van de laatste waren die naar binnen mochten, dus zijn we in de rij blijven staan. Ongeveer 2 uur in de rij gestaan toen een verkeersregelaar ons kwam vertellen dat we de rij moesten verlaten. Dus 2 uur voor niks staan te wachten niet meer door de drive mogen en ook geen verdere oplossingen die gegeven worden.

Gewenste Oplossing:

Een vergoeding voor het 2 uur staan wachten voor niks.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over McDonalds

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over McDonalds nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM