Klacht: Happy meal

CelinaLuna op 14 september 2018 over McDonalds in de categorie Fastfood ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf McDonalds
Categorie Fastfood ketens
Status Open
Datum 14 september 2018

Een klant heeft een happy meal besteld voor zijn dochter, maar er werd niet gevraagd welk toetje zij wilde. Aangezien de dochter een melkallergie heeft en een danoontje kreeg, kon zij niets met het toetje. Dit werd als teleurstellend ervaren.

Mijn Klacht:

Wij hebben een happy meal besteld voor onze dochter. Er werd niet gevraagd welk toetje ze wilde. Gezien ze melk allergie heeft en een danoontje kreeg had ze niks aam het toetje. Jammer!

Gewenste Oplossing:

Eventueel een nieuwe happy meal?

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over McDonalds

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over McDonalds nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM