Klacht: Geluid niet om aan te horen.

Antoinx op 30 augustus 2018 over GelreDome in de categorie Concerthallen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf GelreDome
Categorie Concerthallen
Status Open
Datum 30 augustus 2018

Een bezoeker van het concert van Justin Timberlake op 24 augustus 2018 in GelreDome uit zijn onvrede over de geluidskwaliteit, die hij als onacceptabel beschouwt. Ondanks de hoge prijs van de tickets, was het geluid zo slecht dat het moeilijk was om de muziek te horen, met te harde bassen en schelle hoge tonen. Daarnaast was het zicht beperkt en was parkeren niet mogelijk, wat de ervaring verder negatief beïnvloedde.

Mijn Klacht:

Op 24 augustus 2018 naar het concert van Justin Timberlake geweest. We hadden 4 kaarten besteld, was een cadeau aan de kinderen omdat ze naar het volgende schooljaar overgegaan waren. We hebben 75,00 euro excl.bijkomende kosten betaald per kaartje. Omdat parkeren bij Gelderdome niet mogelijk was hebben we zelf een parkeerplek gezocht. Het zicht was super slecht. We hadden voor ruim 300,00 euro aan kaarten (best veel geld voor ons), natuurlijk niet de beste plaatsen, maar er hingen ook geen schermen. Maar het ergste was toch wel het geluid. Er was soms niet eens te horen welk liedje er gespeeld werd. De bassen stonden veel te hard, de hoge tonen te schel. Alles zo hard, dat er zelfs mensen met oordoppen inzitten. Ik verbaas me over de slechte kwaliteit van zo’n concert, zeker anno 2018. Dit is toch niet de eerste keer dat er een concert gegeven wordt. Wat een leuke avond moest worden werd een teleurstelling. De mensen van de beveiliging en degene die bij de ingangen staan zijn overigens top. Super vriendelijk.

Gewenste Oplossing:

Ik wens (een deel) van mijn geld terug.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over GelreDome

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over GelreDome nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM