Klacht: hernieuwde opzeg abonnement Winzip

roger de groot op 21 november 2017 over Cleverbridge in de categorie Software

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Categorie Software
Status Open
Datum 21 november 2017

Een klant heeft herhaaldelijk zijn abonnementen voor Winzip Driver Updater en Winzip System Utilities Suite opgezegd, maar heeft geen bevestiging ontvangen van deze opzegging. Hij vraagt zich af waarom er nog steeds afboekingen plaatsvinden, aangezien hij de diensten niet meer nodig heeft. De aankopen dateren van 11 januari 2017 en bedragen respectievelijk 42,29 euro en 36,24 euro.

Mijn Klacht:

ik heb bij herhaling mijn abonnement lopend tot 11/01/2018 opgezegd voor : Winzip Driver Updater en Winzip System Utilities Suite met refnr105168714 enrefnr 105166126 ,omdat ik dat niet meer nodig heb.
Het betreft aankopen van 11/01/2017 (42,29 euro) en11/01/2017(36,24euro) .
Ik kreeg daar nog geen bevestiging van ,zodat de afboeking in mijn bank niet zal geautoriseerd zijn in 2018 ,want ik heb dat nu echt niet meer nodig.

Gewenste Oplossing:

onmiddellijke stopzetting aub.

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Cleverbridge

Reactie van de melder van de klacht

8 jaren geleden - Geachte , nogmaals ik zou graag een bericht krijgen van bevestiging van mijn opzeg NU met onmiddellijke ingang en eventueel een evenredige terugbetaling mogen ontvangen .

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Cleverbridge nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM