Mijn Klacht:
Onlangs heb ik een nieuwe keuken bij IKEA gekocht. Omdat ik de kleine vaatwasser die bij IKEA wordt verkocht er wat gammel uit vond zien, heb ik alleen een andere vaatwasser gekocht. Toen de keuken werd geïnstalleerd bleek het standaard frontje niet te passen, dus ben ik weer naar IKEA Delft gegaan om dit probleem persoonlijk met iemand te bespreken. De medewerkster gaf aan dat hier een oplossing voor was, de zogenaamde BEHJÄLPLIG glijscharnier. Ze gaf aan dat dit het wel is voorgekomen dat het scharnier afbrak. Dit gebeurde dan ook binnen enkele dagen. Het ging om een klein plastic onderdeel, dat vrij makkelijk zou moeten kunnen worden vervangen.
Ik mailde de helpdesk om dit na te bestellen en werd toen doorverwezen naar www.adapt-r.nl omdat ‘het inderdaad bekend is dat de BEHJÄLPLIG glijscharnier alleen geschikt is voor IKEA vaatwassers’.
Als dit al bekend was, waarom is dit systeem dan toch aan mij verkocht? Ik had dan toch meteen naar adapt-r kunnen worden doorverwezen. Dit had mij de kosten voor het glijscharnier en de installatiekosten gescheeld.
Wat betreft garantie werd meegedeeld dat het gebruiken van een eigen vaatwasser in een IKEA keuken is op eigen risico is.
Gewenste Oplossing:
Ik zou tevreden zijn als ik de gemaakte kosten voor het BEHJÄLPLIG glijscharnier terug zou krijgen. Bovendien lijkt het mij wel zo netjes als er wordt vermeld dat de BEHJÄLPLIG glijscharnier alleen geschikt is voor IKEA vaatwassers. Want dit is mij niet zo verteld en staat ook nergens vermeld op de site of in de montagehandleiding.


