Klacht: magnetische rugband

[email protected] op 13 februari 2016 over Dealdigger in de categorie Deal-Sites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 4 april 2016
Reactie van het bedrijf:

Het is erg vervelend dat de klant de bestelling niet op tijd heeft mogen ontvangen, de klant heeft deze echter wel mogen ontvangen. De klant was niet tevreden met de bestelde rugband. Wij hebben de retour procedure aan de klant...

Klanttevredenheid: 5.0/10 ★★★☆☆
Bedrijf Dealdigger
Categorie Deal-Sites
Status Opgelost
Datum 13 februari 2016

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

ik heb 01-02-2016 een rugband besteld maar nog niet ontvangen, de verzending van Amsterdam tot Landgraaf in Limburg kan geen 10 of 14 dagen duren. Ik heb kontakt gehad met mijn bank om het geld terug te vorderen. Ik vind dit geen doen volgens de klachtesite zijn er al meerdere klachten over dit bedrijf. Zodat ik geen vertrouwen meer heb en misschien mijn geld kwijt ben.

Gewenste Oplossing:

Als mijn bestelde rugband zo vlug mogelijk geleverd word. Anders moet ik een andere mogelijkheid zoeken voor mijn geld terug te krijgen

Beoordeling 5/10 star-3 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Dealdigger

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Dealdigger nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Dealdigger in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Dealdigger een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Dealdigger

Heeft op 04 april 2016 om 13:40 geantwoord

Geboden Oplossing:

Het is erg vervelend dat de klant de bestelling niet op tijd heeft mogen ontvangen, de klant heeft deze echter wel mogen ontvangen.
De klant was niet tevreden met de bestelde rugband.
Wij hebben de retour procedure aan de klant gestuurd, deze hebben wij ontvangen en de refund is gedaan op de opgegeven rekening.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM