Klacht: Belachelijk maken

IJANSSEN89 op 31 augustus 2015 over Walibi Holland in de categorie Attractiepark

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Attractiepark
Status Open
Datum 31 augustus 2015

Een bezoeker van Walibi Holland ervaart een negatieve ervaring tijdens de 5D-show, waar een entertainer ongepaste opmerkingen maakt en publiekelijk grappen maakt over haar. Ondanks haar verzoek om met rust gelaten te worden, blijft de entertainer doorgaan, wat leidt tot ongemak en een gevoel van belachelijk gemaakt worden. De situatie escaleert verder met andere bezoekers, wat de algehele ervaring van de dag beïnvloedt.

Mijn Klacht:

Afgelopen zondag, 30 augustus, zijn wij met 4 personen naar walibi geweest. We hebben hier een leuke dag gehad tot het moment van de 5d show. Onder het wachten tot de show begint komt er iemand met een pop zogenaamd lollig iets vertellen. Ik had geen idee wat er aan de hand was totdat die man ineens domme opmerkingen ging zitten maken en ik mijzelf op een beeld zag zitten. Ik had geen interesse en gaf aan dat ik niet wilde aan de mevrouw met de microfoon en ze bleef een beetje dom naast me zitten en ondertussen dacht die man een beetje grappig te kunnen zijn en ging doodleuk Door met mij in de zeik te zetten tegenover een heel publiek. Erna ging het over naar een andere mevrouw die Duits was en het niet begreep en ging hij haar af kraken en uiteindelijk kwam hij bij een meisje uit die wel mee deed maar intussen maakte hij haar ook belachelijk.
Na afloop wilde ik naar hem toe lopen om hem eens flink aan te pakken maar maakte hij dat hij snel weg kwam.
Ik vind dit totaal niet kunnen en wens niet in de zeik gezet te worden Door zo een triest figuur.
Ga niet aankomen met excuses daar is het niet mee opgelost.
Dit was gelijk een domper op de hele dag en ik ziet het niet zitten om nog eens terug te komen.

Gewenste Oplossing:

Ik zou het wel zo netjes vinden om iets van vergoeding te krijgen in de vorm van geld en geen gratis kaartjes want van plan om terug te gaan zijn we niet.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Walibi Holland

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Walibi Holland nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM